Джон Иснър изигра един от най-силните мачове в кариерата си и сложи край на победната серия на Хуан Мартин дел Потро. Американецът имаше нужда от час и 23 минути, за да се класира за финала на тенис турнира в Маями след победа с 6:1, 7:6(2).

Това ще бъде четвърто участие на Иснър във финал от сериите “Мастърс 1000”. В предишните три случая той загуби. Този път американецът ще се изправи срещу Александър Зверев или Пабло Кареньо Буста, чийто двубой започва около 02:00 ч. след полунощ българско време.

Дел Потро, който е в спечели титлите в Акапулко и Индиън Уелс, щеше да измести Григор Димитров от петата позиция ако беше спечелил. Българинът вече вече отстъпи четвъртото място на Александър Зверев.