Японката Наоми Осака доста сензационно успя да спечели US Open, след като надви на финала абсолютната фаворитка Серина Уилямс след 6:2, 6:4 за час и 19 минути игра.

Това бе втори мач между двете тенисистки, както и втори успех за младата състезателка.

Трофеят е втори в кариерата на Наоми за тази година и втори изобщо в нейната кариера, като това е най-голямото отличие, което младата тенисистка е печелила до момента.

В първия сет Осака проби на два пъти - в третия и петия гейм, като не се затрудни изобщо да вземе частта. Вторият сет започна отлично за Уилямс и американката проби за 3:1 гейма, но последва моментален рибрейк, а след това бе пробита отново.

Точно тогава дойдоха драмите на корта и Серина бе предупредена да не се съветва с треньора си заради което тя започна да обвинява съдията, че е лъжец, заради което бе присъден служебен гейм за японката с който тя поведе, с 5:3 в резултата.

В крайна сметка Осака не сгреши при сервис гейма за затваряне на мача и го спечели, за да оформи крайния си успех.