11-кратният шампион Рафаел Надал (Испания) се класира за полуфиналите на турнира по тенис на червени кортове в испанския град Барселона с награден фонд 2.61 милиона евро. Водачът в схемата Надал победи Ян-Ленард Щруф (Германия) със 7:5, 7:5 за 1:43 часа.

Испанецът поведе с пробив за 3:1 в първия сет, но в седмия гейм загуби подаването си. Надал стигна до нов пробив в 12-ия гейм, с който поведе в резултата. Във втория сет двамата печелеха подаванията си до 12-я гейм, в който Надал поведе с 40:0 при сервис на Щруф и приключи двубоя с втория си мачбол.

На полуфиналите съперник на Рафаел Надал ще бъде Доминик Тийм, а двамата играят днес.

Двукратният шампион и номер 4 в схемата Кей Нишикори (Япония) също достигна до полуфиналите.

Нишикори победи представителя на домакините Роберто Карбайес Баена с 6:4, 7:5 за 1:53 часа.

Японецът направи по един пробив в двата сета, за да спечели мача. На полуфиналите Нишикори ще играе срещу руснака Данийл Медведев.