Шестима български спортисти ще се състезават днес в зимните олимпийски игри в Пьончан. Скиорите Алберт Попов и Камен Златков ще се впуснат в слалома.

Първият манш на надпреварата в слалома е в 03.00 часа българско време, а вторият - в 6.30 часа. Златков ще стартира 39-и, а Попов е с 47-и номер от общо 108 участници.

Попов направи силно състезание в гигантския слалом, където завърши 28-и. Той остана на 5,56 сек от победителя Марсел Хиршер. Златков беше 59-и след първия манш, но във втория не успя да финишира.

В биатлона разчитаме на Емилия Йорданова, Десислава Стоянова, Стефани Попова и Даниела Кадева, които ще участват в щафетата 4 по 6 км, чийто старт е от 13.15 часа.

Целта пред момичетата ни е да не са последни (18-и) и да не допуснат да бъдат затворени с една обиколка, което ще сложи край на участието им. По предварителни данни българската щафета ще бъде поставена на последната шеста редица на старта.