Най-добрият български боксьор в тежка категория – Кубрат Пулев, има огромен шанс за трети път в кариерата си да се бие за световната титла. Това заяви редакторът на Gol.bg Веселин Коларов в рубриката си "Спорт и бизнес" в предаването "Бизнес старт" по Bloomberg TV Bulgaria с водещ Христо Николов.
"За целта Кобрата задължително трябва да надделее над Дерек Чисора в събота вечер, обяви каналът "Спортната джунгла". Ако това стане, има голяма вероятност Пулев да се изправи срещу Джо Джойс. И победителят от този мач, ще има шанса да се изправи срещу Олександър Усик или Антъни Джошуа. Джойс иска да се бие с един от двамата, но междинната битка ще го държи във форма, докато бъде организиран големият сблъсък. Кубрат има огромни шансове именно той да е противникът на непобедения британски нокаутьор. Преди няколко месеца двете страни вече водиха преговори за мач, който не се осъществи. Но потенциална победа на Кобрата над Джойс, означава българинът да се върне отново като официален претендент за световната титла. В момента той не е в топ 15 на нито една от световните ранглисти, но битка с Джойс би трябвало да е за титла – интерконтиненталната или интернационалната. И това ще гарантира на победителя влизане в официалната ранглиста", обясни Коларов.
Той говори повече и за предстоящата битка на Пулев с Чисора. "Двамата ще оглавят галавечерта, кръстена от Еди Хърн – "Тотална касапница". Кубрат дава реванш на Чисора, след като го победи по точки с 2:1 съдийски гласа в Хамбург през 2016 г. Пулев демонстрира много добра форма на откритата си тренировка. Българинът се качи предпоследен на ринга, а след него видяхме и в каква кондиция е Чисора. Двамата дори си спретнаха напрегнато своеобразно лице в лице, след като Кобрата не искаше да напусне ринга. Дерек е в серия от три поредни поражения – две от Джоузеф Паркър и едно от Олександър Усик. И заради това букмейкърите дават предимство на Кобрата", каза още Коларов.
Скоро очаквайте видео с целия разговор. В него гостът говори още за SENSHI 12 и за "Уимбълдън".
Снимка: БГНЕС








Николай Василев към властта: Изхвърлете този бюджет!
Цветан Цветанов: Случаят "Баба Алино" е станал със съгласието на тогавашния премиер
Драма и победа: България пречупи Канада в Лигата на нациите
Пламен Донев: Нужно е по-съществено увеличение на местния данък
Бала спаси Левски от загуба срещу Ботев Враца в 93-ата минута
Трети ден полицията в София издирва 17-годишно момиче
България с впечатляваща победа над Канада в Лигата на нациите
Fiat 500 Coupe Zagato: Уникатът, който изпревари времето си
Toyota превръща „стария“ RAV4 в офроудър
Citroën превърна C3 Aircross в подводница на колела
Изненада: Ford оглави класация за качество
Рико Верховен поиска реванш с Усик: Време е за последния танц
Еди Хърн: Започва нова ера в тежка категория
Световната купа „Варна“ 2026 събира 437 млади каратеки от 25 държави на 7 юли
Не взимайте решения в жегата, ще сгрешите!
Младите ги е страх да пораснат, все повече
Знаете ли това за човешкия мозък?
Рубеола – ваксинацията остава най-добрата защита
Коментари
Напиши коментар05:23 | 10 сеп 2022 г.
17:29 | 9 сеп 2022 г.
03:42 | 21 авг 2022 г.
09:55 | 17 юли 2022 г.
09:54 | 17 юли 2022 г.
13:51 | 13 юли 2022 г.
15:19 | 8 юли 2022 г.
13:25 | 8 юли 2022 г.
11:16 | 8 юли 2022 г.
Напиши коментар