Португалия започна подготовката си за Световното първенство в Русия с равенство - 2:2 срещу Тунис в Брага. Тимът на Фернандо Сантош поведе с 2:0 в резултата след голове на Андре Силва и Жоао Марио още през първото полувреме. Бадри изравни до почивката, а в 63-та Бен Юсеф донесе равенството на тима си.

Очаквано домакините владееха инициативата през цялото време на срещата и поведоха в резултата още в 22-та минута. Рикардо Куарешма проби по дясното крило и центрира в наказателното поле, където Андре Силва с глава насочи топката в мрежата за 1:0.

Само 12 минути по-късно португалците вкараха втори гол. Тунизийците не можаха да избият добре една топка, която попадна на десния крак на Жоао Марио. Халфът стреля мощно от границата на наказателното поле и не остави никакви шансове на вратаря на гостите.

Тунис все пак успя да намали резултата в 39-та минута. При бърза контраатака топката стигна до Анис Бадри на границата на наказателното поле. Халфът отправи страхотен удар под гредата и преодоля Антони Лопес за 1:2.

В началото на второто полувреме Португалия можеше да реши мача, но в 55-та минута Бернардо Силва не намери целта с хубав удар от около 20 метра, а секунди по-късно Муе Асен отрази удар на Жоао Марио. В 62-та минута гол на Уилиям Карвальо пък бе отменен заради засада.

Така се стигна до 64-та минута, когато Факредин Бен Юсеф изравни. Али Маалул центрира отдясно, а Бен Юсеф изскочи сам срещу Лопес и само чукна топката покрай него - 2:2. До края Португалия натисна, но така и не успя да стигне до втори гол.

Португалия - Тунис 2:2

1:0 Андре Силва 22’

2:0 Жоао Марио 34’

2:1 Анис Бадри 39’

2:2 Факредин Бен Юсеф 64’

Португалия: Лопес, Перейра (72 - Соареш), Пепе (63 - Фонте), Диаш, Гереро (46 - Руи), Марио (80 - Моутиньо), Карвальо, А. Силва (63 - Фернандеш), Куарешма, Б. Силва (72 - Гуедеш), Андре Силва

Тунис: Асен, Адади (46 - Маалул), Мерия, Беналуан, Нагез, Слити (76 - Срарфи), Саси, Скири, Бадри (87 - Акаиши), Халифа (67 - Чаалали), Куаи (64 - Бен Юсеф)

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/G1SpJNhE-MY" frameborder="0" allow="autoplay; encrypted-media" allowfullscreen></iframe>