Австрия обърна Германия и спечели с 2:1 приятелската среща, която двата отбора изиграха на стадион "Вьортерзее щадион" в Клагенфурт.

Срещата започна със закъснение от 103 минути, защото реферът Павел Краловец прецени, че обилните валежи и наводненият терен поставят под риск здравето на футболистите. Началото все пак беше дадено, а за вратаря на германците Мануел Нойер това се оказа първи мач от миналия септември насам.

Първата добра възможност се откри десетина минути след началото на срещата. Вратарят на австрийците подари топката на Месут Йозил и той го матира с техничен диагонален удар с левия крак.

Последва точен удар на Шьопф, но Нойер не беше затруднен. Маншафтът отново се втурна напред, като този път Брандт направи голям пропуск от удобна позиция.

Беше изминал половин час, когато домакините получиха много добра възможност и Грилич се опита да вкара много хитро в близкия ъгъл, но Мануел Нойер направи феноменално спасяване с една ръка. Малко след това Брандт се изложи с нов пропуск, защото блокиран в пеналта.

Осем минути след почивката Австрия изравни резултата след груба грешка в защитата на световния шампион. Давид Алаба центрира от корнер и на далечната греда Мартин Хинтерегер беше оставен напълно непокрит, вкарвайки зрелищно от воле.

Още при следващата ситуация в наказателното поле на гостите можеше да се стигне до пълен обрат. Алаба пусна много хитър скрит пас за Марко Арнаутович, който би от движение, но Нойер спаси по страхотен начин.

Пълният обрат все пак стана факт в средата на второто полувреме, когато Йонас Хектор отново не беше заел добра позиция. Баумгартлингер разтегна вляво за непокрития Лайнер, който свали за Алесандро Шьопф и неговият шут от движение матира Нойер.

До края на мача Бундестимът не показа нужната острота, а в играта на отбора липсваха свежите идеи. Все пак добрата новина за селекционера Йоахим Льов е, че на световното в Русия той ще може да разчита на някои твърди титуляри, които не играха днес - Матс Хумелс, Джером Боатенг, Тони Кроос и Томас Мюлер.

Австрия - Германия 2:1

0:1 Месут Йозил - 11'
1:1 Мартин Хинтерегер - 53'
2:1 Алесандро Шьопф - 69'

Австрия: Зибенхандъл, Драгович, Прьодъл, Хинтерегер, Баумгартлингер, Жул (Кайнц - 88'), Лайнер, Алаба, Шьопф (Бауер - 76'), Грилич (Илзанкер - 79'), Арнаутович (Бургщалер - 84')

Германия: Нойер, Зюле, Рюдигер, Хектор, Кимих, Гюндоган (Горецка - 56'), Кедира (Руди - 46'), Брандт (Вернер - 67'), Сане (Ройс - 67'), Йозил (Дракслер - 76'), Петерсен (Гомес - 76')