Англия победи Коста Рика с 2:0 в последната си приятелска среща преди Световното първенство в Русия. Тимът на Гарет Саутгейт доминираше през цялото време на срещата и заслужено стигна до успеха след голове на Маркъс Рашфорд (13) и Дани Уелбек (76). Победата бе първа за “Трите лъва” на стадион “Елън Роуд” в Лийдс, като в предишните два случая тимът имаше равенство и загуба. Дебют за Англия тази вечер направиха Трент Александър-Арнолд и Ник Поуп. Следващият мач за тима е на 18 юни срещу Тунис от Група G на Мондиала.

Очаквано тимът на Гарет Саутгейт пое контрола върху срещата от първата минута и не допусна сериозни положения пред своята врата. Фил Джоунс имаше шанс да вкара за Англия още в 9-та минута след центриране от ъглов удар, но домакините все пак поведоха малко по-късно с невероятен гол на Маркъс Рашфорд. Нападателят на Манчестър Юнайтед получи топката на около 25 метра от вратата и с мощен шут под гредата направи 1:0.

До края на първото полувреме Джейми Варди бе близо до втори гол, но Кейлор Навас успя да отбие. Йохан Венегас пък имаше единствения шанс за Коста Рика след удар от далечно разстояние, който бе отразен от Джак Бътланд.

Англия продължи да доминира и през второто полувреме, като в 56-та минута Навас отрази много тежък далечен удар на Джордан Хендерсън. Малко след това удар на Хари Магуайър с глава бе отразен отново от стража на гостите. Така се стигна до 76-та минута, когато резервите Деле Али и Дани Уелбек изработиха втория гол. Али получи хубава топката в наказателното поле и центрира остро към далечната греда, където Уелбек с летящ плонж реализира за 2:0.

В края на срещата гостите имаха нов шанс да намалят, но удар на резервата Кристиан Боланьос мина встрани от гредата.

Англия - Коста Рика 2:0

1:0 Маркъс Рашфорд 13’

2:0 Дани Уелбек 76’

Англия: Бътланд (65 - Поуп), Магуайър, Стоунс (65 - Кейхил), Джоунс, Трент (64 - Трипиър), Роуз, Хендерсън (64 - Али), Делф, Лофтъс-Чийк (79 - Лингард), Рашфорд, Варди (61 - Уелбек)

Коста Рика: Навас, Калво, Гонсале, Манли, Овиедо (61 - Матарита), Борхес, Перес (69 - Техеда), Гамбоа (72 - Смит), Кембъл, Венегас (60 - Боланьос), Уреня

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/ysWvb73V9gY" frameborder="0" allow="autoplay; encrypted-media" allowfullscreen></iframe>