Славия ще играе в европейските клубни турнири през следващия сезон, след като спечели баража срещу Ботев Пловдив с 2:1. Момчетата на Златомир Загорчич доказаха добрата си форма и след като завършиха на третото място в първенството, продължиха с набраната инерция.

Капитанът Янис Карабельов даде аванс на “белите” в 41-та минута след страхотен пробив и асистенция на Радослав Кирилов. В 84-та минута Ивайло Димитров удвои с прекрасно изпълнение на свободен удар, а в 88-та минута Андерсон намали. Минута по-късно Джонатан бе изгонен с директен червен картон и остави пловдивчани с човек по-малко.

Така Славия се присъедини към отборите на ЦСКА и Локомотив Пловдив, които ще участват в Лига Европа. Лудогорец пък ще представя България в Шампионската лига. За последно Славия игра в Лига Европа през 2018 година, когато отстрани финландския Илвес Тампере, а след това отпадна злощастно от хърватския гранд Хайдук Сплит.

Първото полувреме на стадион "Славия" в столичния квартал Овча купел бе равностойно с интересни положения и пред двете врати. В 12-та минута Филип Кръстев бе съборен пред наказателното поле на Ботев, но последвалият удар на Милен Гамаков от фаул не намери целта.

Малко след това защитата на Славия бе на път да сгреши фатално. Христо Попадийн сбърка пас пред вратата си и изведе Александър Тонев сам срещу вратаря на домакините. Нападателят обаче не успя да отправи хубав удар и топката мина покрай гредата.

Последваха силни минути за Славия, но Чунчуков и Карабельов не успяха да нанесат хубави удари. Така се стигна до 41-та минута, когато Славия поведе. Радослав Кирилов направи страхотен пробив по лявото крило, навлезе в наказателното поле и от аутлинията върна назад към Карабельов. Капитанът на Славия бе избрал прекрасна позиция и с лекота вкара - 1:0 за “белите”.

В края на първото полувреме пловдивчани имаха претенции за дузпа за игра с ръка на Чунчуков в наказателното поле на домакините. Главният рефер Станислав Тодоров обаче не реагира.

След почивката Ботев опита да натисне. В 51-та минута Тонев центрира от крилото и топката стигна до Бурбано. Попадийн обаче избра правилната позиция и успя да блокира удара. Четири минути по-късно Станислав Шопов центрира от дясното крило, а Антонио Вутов засече с глава топката. Ударът му обаче не затрудни Стергиакис.

Капитанът на Ботев Тодор Неделев също опита късмета си. В 76-та минута Неделев стреля неточно свободен удар. Малко след това халфът отново отправи силен удар от дистанция, но този път Стергиакис спаси.

В 84-та минута резервата Ивайло Димитров уби интригата. Филип Кръстев бе спънат пред наказателното поле на Ботев, а Димитров забоде топката под гредата от последвалия свободен удар - 2:0.

Ботев обаче не се предаде и само четири минути по-късно намали резултата. Александър Тонев проби и центрира от лявото крило, а на далечната греда на метри от голлинията бе оставен непокрит Андерсон Барбоса. Бразилецът с лекота вкара в опразнената врата и върна интригата.

Малко след това защитникът на Ботев Джонатан си изпусна нервите след нарушение на Попадийн и изблъска съперника си. Бразилецът бе изгонен с директен червен картон, а неговите съотборници не успяха да се върнат в мача в минутите до края.

Славия - Ботев Пловдив 2:1
1:0 Янис Карабельов 41’
2:0 Ивайло Димитров 84’
2:1 Андерсон Барбоса 88’

Славия: Стергиакис, Попадийн, Христов, Гамаков, Виячки, Бенгюзов (66 - Вълчев), Карабельов, Кръстев, Йомов (54 - Стоев), Кирилов (75 - К. Кръстев), Чунчуков (66 - Димитров)

Ботев Пловдив: Георгиев, Марин, Бандаловски, Работов,  Джонатан, Терзиев (87 - Ничев), Шопов (73 - Василев), Бурбано (63 - Андерсон), Тонев, Неделев, Вутов