Един от фаворитите за предстоящото Европейско първенство - отборът на Франция показа изключителната си класа в първата от двете проверки преди старта на турнира. “Петлите” победиха с 2:0 Уелс след хубава игра и красиви голове. Завърналият се в състава за първи път от 2015 година Карим Бензема пък пропусна дузпа.

След това обичайните заподозрени Килиан Мбапе (35) и Антоан Гризман (48) дадоха солиден аванс за тима на Дидие Дешан, а резервата Усман Дембеле (79) довърши гостите. Преди началото на Евро 2020 “петлите” ще приемат в Париж българския национален отбор.

На “Алианц Ривиера” в Ница “петлите” не оставиха съмнения в по-високата си класа, а феновете се насладиха на атомното нападение Антоан Гризман, Килиан Мбапе и Карим Бензема. Още в 4-та минута завърналият се в тима нападател на Реал Мадрид направи първия си пропуск, а в 26-та минута се отчете и с неточно изпълнение на дузпа.

Бензема бе близо до това да открие резултата, но удара му на метри от вратата бе избит от Неко Уилямс с ръка. Защитникът на Ливърпул получи директен червен картон, но Бензема не успя да преодолее стража на гостите Уорд, който отрази.

Все пак в 35-та минута Франция поведе, след като Уорд не успя да избие добре един далечен удар, а Килиан Мбапе отблизо успя да отклони топката в мрежата за 17-тия си гол за “петлите”.

Само три минути след началото на второто полувреме и Гризман успя да запише името си сред голмайсторите. След прекрасно изградена атака нападателят на Барселона остана непокрит на границата на наказателното поле. Гризи насочи страхотно топката под гредата и направи 2:0.

По-добрите изяви на “петлите” продължиха и третият гол реализира резервата Усман Дембеле. Крилото на Барселона замени Мбапе в 73-та минута и шест по-късно успя да реализира за класическия резултат.

Така Франция записа първата си победа в подготовката, а следващия вторник тимът на Дидие Дешан приема България в Париж. “Петлите” са в “Групата на смъртта” на Евро 2020, заедно с отборите на Германия, Португалия и Унгария. Първият мач за Франция е срещу Бундестима на 15 юни. Уелс ще срещне във втората си контрола отбора на Албания в понеделник. "Драконите" са в Група А на Евро 2020, заедно с отборите на Швейцария, Турция и Италия.

Франция - Уелс 3:0
1:0 Килиан Мбапе 35’
2:0 Антоан Гризман 48’
3:0 Усман Дембеле 79’

Франция: Лорис, Павар (46 - Кунде), Варан, Кимпембе, Ернандес (46 - Дин), Толисо (64 - Сисоко), Рабио, Погба (63 - Коман), Гризман (84 - Бен Йедер), Мбапе (73 - Дембеле), Бензема

Уелс: Уорд, Робъртс, Мефъм (60 - Дейвис), Родън, Гънтър, Морел (83 - Колуил), Уилямс, Алън (60 - Левит), Уилсън (60 - Рамзи), Джеймс (73 - Брукс), Бейл (59 - Мур)