Англия размаза Украйна с 4:0 в последния 1/4-финал на Евро 2020. "Трите лъва" не оставиха никакво съмнение кой е по-класният отбор и унищожиха своя опонент на стадион "Олимпико" в Рим!

Хари Кейн се разписа още в 5-тата минута и даде аванс на своите. През първата част повече голове не видяхме, но пък за сметка на това началото на второто полувреме бе убийствено. Хари Магуайър се разписа само няколко секунди след подновяването на играта, а Хари Кейн направи 3:0 в 50-та минута. В 63-та и Джордан Хендерсън даде своя отпечатък върху двубоя и с глава покачи на 4:0!

След тази вихрушка от голове в началото на втората част, Англия намали темпото и се задоволи с този резултат. Украйна също изглеждаше доволна, че все пак не допусна да бъде тотално опозорена.

Така на 1/2-финала Англия ще премери сили срещу състава на Дания, а Украйна се прибира вкъщи.

Вижте ТУК развитието на срещата по минути!

Символичните гости започнаха срещата вихрено и само 5 минути след началото успяха да открият резултата. Хари Кейн получи добро подаване от Рахим Стърлинг и чукна топката покрай Бушчан за 1:0!

След гола "трите лъва" намалиха темпото, а Украйна имаше няколко добри възможности да изравни. Единственият който тормозеше защитата на Англия обаче бе Яремчук, а Джордан Пикфорд го отчая с доста добри намеси.

Двата тима се прибраха на почивка при резултат 0:1 и интригата беше жива.

Само пет минути след подновяването на играта обаче Англия вече бе и с двата крака в следващата фаза.

Не беше изминала и минута от началото на второто полувреме, когато Магуайър отбеляза за 2:0 с глава и хвърли във възторг привържениците на Англия.

Минутата бе 50-та, когато Хари Кейн се разписа за втори път в мача и направи преднината на своите класическа. Това е 3-то попадение на Кейн в турнира и общо 9-ти гол за него на голям форум. Така той изравни Алън Шиърър на второ място във вечната ранглиста и е само на едно попадение от големия Гари Линекер, който има 10.

Кошмарът за Украйна стана пълен 27 минути преди края, когато Джордан Хендерсън забучи първия си гол с националната фланелка и срина всички надежди за момчетата на Андрий Шевченко.

До края двубоя се доиграваше. Англия направи доста промени в състава си, а украинците бяха щастливи да не допуснат повече попадения.

Украйна - Англия 0:4