Футболните национали на България отново загубиха, като този път "лъвовете" паднаха с 0:3 от Франция. Контролата преди Евро 2020 се играе на стадион “Стад дьо Франс” в Париж.

Попаденията в мача вкараха Антоан Гризман в 29-ата минута и Оливие Жиру в 83 и 90-ата.

Неприятна контузия в мача получи Карим Бензема. Нападателят на Франция напусна терена още през първото полувреме с болки в бедрото и е под сериозен въпрос за еврофиналите.

Така България отново не успя да запише победа със селекционер Ясен Петров. До този момент при Ясен имаме още три загуби - от Швейцария (1:3), от Италия (0:2) и от Русия (0:1), както и две равенства със Северна Ирландия (0:0) и Словакия (1:1).

Трябва да се отбележи, че родните ни национали имат само два успеха в последните си 28 официални мача. Срещу 9 равенства и цели 17 поражения. За последно спечелихме официален двубой на 17 ноември 2019 година срещу Чехия с 1:0.

Първият по-сериозен удар от Франция дойде в 11-ата минута, когато Бензема стреля по земя покрай вратата. Малко след това Даниел Наумов направи хубаво спасяване след шут на Мбапе по земя.

В 27-ата минута Даниел Наумов направи второто си впечатляващо спасяване след удар на Мбапе в ситуация, в която не бе отсъдена засада.

Две минути по-късно Франция поведе с голяма доза късмет. Удар на Мбапе рикошира в Турицов и последва странична ножица на Антоан Гризман, а след това и нов рикошет от главата на Ивайло Чочев - 1:0.

В 38-ата минута Карим Бензема напусна принудително терена след контузия в бедрото. След това Даниел Наумов направи третото си фантастично спасяване. Мбапе финтира двама защитници и намери Гризман, който не успя да преодолее българския страж със силен удар.

В началото на второто полувреме Наумов отново се прояви, спасявайки фалцов удар на Мбапе. Честите смени също накъсаха играта, а Мбапе имаше няколко шанса да покачи резултата, но не бе достатъчно точен.

В 79-ата минута България можеше да изравни резултата чрез Бирсент Карагерен. Димитър Илиев съзаде хубава българска атака от лявата страна на френската защита и преодоля двама защитници на "петлите" с хубав извеждащ пас към Карагерен, който сам срещу Уго Лорис стреля неточно в аут.

Домакините от Франция покачина резултата на 2:0 в 83-ата минута, когато Бенджамин Павар прострелно центрира отляво на българската отбрана, подаването намери Оливие Жиру, който изпревари Валенин Антов и мушна топката между краката на Даниел Наумов.

Резултатът стана класически в полза "петлите" в 90-ата минута, когато Висам Бен Йедер центрира прострелно по земя от дясната страна на българската защита, а за Оливие Жиру не бе трудно да реализира втория си гол в мача фронтално срещу вратата на "лъвовете".

Франция - България 3:0

1:0 Гризман (29)