Отборът на Мексико се наложи над Франция с 4:1 в среща от олимпийския турнир по футбол в Япония, която се игра на стадион "Адинмото" в град Чофу край Токио.

Мексико излезе напред в резултата с гол в началото на второто полувреме, автор на който стана Ернесто Вега в 47-ата минута и удвои преднината си с попадение на Себастиан Кордоба в 55-ата минута.

Андре-Пиер Жиняк върна един гол в 69-ата. Точно 10 минути преди края на редовното време Карлос Антуна вкара трети гол за Мексико, а Едуардо Агире довърши "петлите" в допълнителното време на мача.

В друг двубой Нова Зеландия надделя над Южна Корея с 1:0 на стадион "Кашима Сокър". Победното попадение бе отбелязано от нападателя на новозеландците Крис Ууд в 72-ата минута.