Чехкинята Маркета Вондроушова си гарантира олимпийски финал на сингъл с Белинда Бенчич, след като разби украинката Елина Свитолина.
Украинката бе най-високоранкираната състезателка, останала в турнира, след изненадващото отпадане на фаворитката на домакините Наоми Осака, надиграна от Вондрушова, и Ашли Барти, но отстъпи с 3:6, 1:6.
Вондроушова, финалистка от "Ролан Гарос" през 2019, ще играе с швейцарката Бенчич в съботния финал. Левичарката от Чехия спечели единствената предишна среща помежду им в Маями по-рано тази година.
Швейцарката Бенчич се наложи над представящата Казахстан Елена Рибакина със 7:6(2), 4:6, 6:3 след 2:45 часа игра.
Рибакина и Свитолина ще играят за бронзовия медал.







Торнадо помете руски град - най-малко 16 ранени и тежки разрушения (+ВИДЕО)
Йордан Цонев напуска политиката: "Време е за спокойствие"
Кабинетът "Радев" замразява минималната заплата на 620,20 евро до 2028 г.
Донев: Работим за равнопоставеност без да отнемаме права и доходи
Прокуратурата работи по шест досъдебните производства по казуса "Баба Алино"
Радев към учениците по природни науки: Бъдете всеотдайни и устремени
Tesla Model 3 на автопилот се вряза в къща и уби жена
85-годишен вдигна 170 км/ч при гонка с друга кола
Най-впечатляващите серийни SUV с V12
Електромобилите може да поскъпнат заради ключов материал
Волкановски: Съдията позволи на Ган да удря Перейра в тила (ВИДЕО)
Бетербиев настоява за трилогия с Бивол: Това е битката, която искам
Над 200 боксьори от близо 60 клуба на ринга в Ботевград
Голям успех за България на "Ohrid Open 2026"
Какво ни казват феталните движения?
От 15 хронични състояния ни отървава здравословният стил
Дисекиращ остеохондрит при млади мъже – кога болката в коляното след спорт е тревожна?
Защо бебетата харесват ярки цветове?
Коментари
Напиши коментар17:13 | 24 апр 2024 г.
Напиши коментар