Бразилия отново триумфира с титлата в олимпийския турнир по футбол при мъжете, като по този начин защити трофея си от Игрите от 2016 г.

Южноамериканците се наложиха с 2:1 над Испания след продължения във финала.

Матеуш Куня откри резултата на стадиона в Йокохама в края на първата част. В 61-ата минута Микел Оярсабал изравни. Победният гол падна в 108-ата минута, а в герой за "селесао" се превърна Малком.

В 18-ата минута Испания можеше да излезе напред в резултата. Тогава Диего Карлош прехвърли собствения си вратар при опит да изчисти топката, но след това успя да избие пред голлинията.

Към края на първото полувреме Унай Симон фаулира в наказателното поле Матеуш Куня. ВАР се намеси, след което главният рефер посочи бялата точка. Ричарлисон застана зад топката, но стреля над вратата.

В продължението на първата част Куня се възползва от грешка на Пау Торес и все пак Бразилия откри резултата.

Втората част започна с пропуск на Ричарлисон. Нападателят отправи удар, който се отби в тялото на Симон и срещна напречната греда.

В 63-ата минута "Ла Роха" изравни чрез Микел Оярсабал, който от воле не остави шансове за намеса на Сантош.

В края на редовното гредата на два пъти спаси "селесао". Първо след центриране на Оскар Хил отдясно топката падна върху напречния стълб. Три минути след това гредата удари и Брайън Хил.

Така мачът влезе в продължения, където в 108-ата минута падна и победният гол. Тогава резервата Малком лесно надбяга Вайехо и преодоля Симон за крайното 2:1, което донесе второ поредно олимпийско отличие за Бразилия.

Бразилия - Испания 1:1 (2:1 след продължения)

1:0 - Куня 45+2'

1:1 - Оярсабал 61'

2:1 - Малком 108'

Бразилия: Сантош, Дани Алвеш, Нино, Карлос, Арана, Гимараес, Луис, Клаудиньо (106' - Рейние), Куня (90' - Малком), Антони (112' - Менино), Ричарлисон (114' - Паулиньо)

Испания: Симон, Кукурея (90' - Миранда), Пау Торес, Ерик Гарсия, Оскар Гил (90' - Вайехо), Субименди (112' - Монкайола), Мерино (46' - Солер), Оярсабал (104' - Мир), Асенсио (46' - Гил), Педри, Олмо