САЩ - Уелс, мач от група "В" на Мондиал 2022. Стадион "Ахмед Бин Али", 21.00 часа българско време.

Формата на символичния домакин САЩ: общо 4 победи, 4 равенства и 2 загуби в последните 10 срещи. От тях 4 победи и 2 равенства в последните 6 домакинства.

Формата на символичния гост Уелс: общо 2 победи, 3 равенства и 5 загуби в последните 10 срещи. От тях 3 загуби в последните 3 гостувания.

В последните две приятелски срещи янките имат една победа с 2:0 от 2003 година, а през 2020 година двата отбора не си вкараха.

САЩ - Уелс 1-1

САЩ: Търнър, Дест, Зимерман, Рийм, Робинсън, Адамс, Муса, Маккени, Пулишич, Уеа, Сарджънт

Уелс: Хенеси, Уилямс, Дейвис, Мехам, Ампаду, Родон, Уилсън, Рамзи, Бейл, Робъртс, Джеймс

Стадион: "Ахмед Бин Али"
Съдия: Абдулрахман Ал-Джасим  (Катар)

Следете мача по минути в Gol.bg.

1' Начало на мача.

9' Играчът на Уелс Джо Родон бе на косъм да си вкара автогол. Тимъти Уеа от САЩ центрира успоредно на голлинията, а защитник на "драконите" стреля към собствената си врата и само добрата намеса на Уейн Хенеси спаси тима му от ранно изоставяне.

10' Сарджънт стреля опасно с глава, но ударът му мина на сантиметри от гредата.

23' Пулишич нахлу опасно в наказателното поле на Уелс, но се забави и топката му бе отнета.

29' Дест стреля от над 30 метра, но шутът му премина далеч над вратата.

36' ГОЛ!!! УЕА ИЗВЕЖДА САЩ НАПРЕД. ФУТБОЛИСТЪТ ПОЛУЧИ ЧУДЕСЕН ПАС, С КОЙТО БЕ ИЗВЕДЕН ОЧИ В ОЧИ СЪС СТРАЖА НА УЕЛС - ХЕНЕСИ И НЕ СБЪРКА.

40' Голямата звезда на Уелс - Гарет Бейл, получи жълт картон за опасно влизане.

45' Край на първото полувреме.

46' Начало на второто полувреме.

50' Разбъркване след корнер в наказателното поле на САЩ. Вратарят на американците излезе и изби топката, след което бе фаулиран.

59' Резервата на Уелс Кийфър Мур не успя да засече опасно центриране пред вратата на американците.

64' Бен Дейвис стреля с глава, ала Търнър се намеси и изби в корнер.

65'  Мур изпревари съперник в наказателното поле и стреля с глава след корнера, но ударът му не намери рамката на вратата.

73' Пулишич центрира добре, но Адамс не успя да се засече и да реши всичко в срещата.

75' Удар с глава на Райт мина на метър от гредата на Хенеси.

80' Дузпа за Уелс. Гарет Бейл бе фаулиран от Цимерман.

81' 1:1. Бейл прати топката в мрежата от дузпа.

89' Джонсън проби добре и стреля, но шутът му попадна право в ръцете на стража на американците.