Камерун - Сърбия, среща от група "G" на Мондиал 2022, стадион Ал Джануб, начало 12.00 часа.

Последните 10 срещи на Камерун във всички турнири: Общо 3 победи, 2 равенства и 5 загуби.

Последните 10 срещи на Сърбия във всички турнири: Общо 6 победи, 1 равенство и 3 загуби.

Стартовите състави на двата отбора:

Камерун: Девис Епаси, Пиер Кунде, Колинс Фай, Жан-Шарл Кастелето, Никола Н'Кулу, Ную Толо, Замбо Ангиса, Мартин Хонгла, Браян Мбеумо, Ерик Чупо-Мотинг, Токо Екамби

Сърбия: Ваня Милинкович-Савич, Неманя Максимович, Никола Миленкович, Милош Велкович, Страхиня Павлович, Андрия Живкович, Филип Костич, Саша Лукич, Сергей Милинкович-Савич, Душан Тадич, Александър Митрович

Следете срещата НА ЖИВО в Gol.bg

1' Начало на мача

6' Неманя Максимович центрира към Александър Митрович в наказателното поле и нападателят стреля с глава, но топката премина над гредата

11' Страхотна възможност за Сърбия! Митрович направи двойно подаване с Душан Тадич, навлезе в пеналта и шутира към далечния ъгъл, а топката срещна десния страничен стълб

17' Грешка в отбраната на африканците, след като двама защитници последователно не успяха да изчистят и топката стигна до Митрович, който обаче не успя да намери целта

19' Пиер Кунде се измъкна по дясното крило, проби в наказателното поле и стреля от движение в близкия ъгъл, но Ваня Милинкович-Савич спаси без проблем

29' ГОООЛ за Камерун! Кунде центрира от ъглов удар, Н'Кулу отклони топката към далечната греда, където се включи Жан-Шарл Кастелето и отблизо откри резултата на празна врата

43' Кунде отне топката на Саша Лукич в средата на терена, след което проби до пеналта и нанесе удар, но вратарят изби с крак

45+1' ГОООЛ за Сърбия! Тадич центрира от пряк свободен удар, Страхиня Павлович се извиси над всички и вкара с глава за 1:1

45+3' ГОООЛ за Сърбия! Пълен обрат за тима на Драган "Пикси" Стойкович само в рамките на две минути от добавеното време на първата част. "Неукротимите лъвове" не успяха да изчистят добре топката и тя попадна в Андрия Живкович, който веднага намери Сергей Милинкович-Савич. Халфът на Лацио нанесе не особено силен удар, но вратарят Девис Епаси нямаше отговор и топката влезе в мрежата му

45+6' Митрович се озова на стрелкова позиция, но шутира покрай вратата

45+8' Край на първото полувреме

46' Начало на втората част

53' ГОООЛ за Сърбия! Камерунците сбъркаха след тъч и "белите орли" направиха образцова контраатака. Митрович комбинира с Костич, който обърна към Живкович. Крилото на ПАОК замахна и върна към Митрович, който отблизо нямаше как да сбърка

57' Милиметри разделиха Чупо-Мотинг от това да засече топката във вратата на сърбите

63' ГОООЛ за Камерун! Резервата Венсан Абубакар бе изведен сам срещу Ваня Милинкови-Савич и елегантно го прехвърли. Топката влезе в мрежата, но страничният съдия отсъди засада. След проверка с ВАР обаче попадението бе признато

66' ГОООЛ за Камерун! Абубакар бе отлично изведен от дълбочина и подаде успоредно в наказателното поле към Чупо-Мотинг, който отблизо вкара за 3:3. Какво включване на нападателя на Ал-Насър, който за десетина минути се отчете с гол и асистенция

76' Нов пропуск на Митрович, който пробва диагонален удар от добра позиция, но Епаси спаси с крак

88' Пред Костич се откри добра възможност, но крилото на Ювентус стреля право в ръцете на вратаря

89' Митрович получи в пеналта и шутира, но отново не намери целта