Южна Корея - Гана, среща от група "Н" на Мондиал 2022, стадион Едюкейшън Сити, начало 15.00 часа.

Последните 10 срещи на Южна Корея във всички турнири: Общо 6 победи, 3 равенства и 1 загуба.

Последните 10 срещи на Гана във всички турнири: Общо 5 победи, 1 равенство и 4 загуби.

В последните 4 директни срещи азиатците имат 1 победа, африканците имат 3 победи и нямат равен мач.

Южна Корея - Гана 2:3

0:1 Мохамед Салису - 24'

0:2 Мохамед Кудус - 34'

1:2 Чо - 58'

2:2 Чо - 61'

2:3 Мохамед Кудус - 68'

Южна Корея: Ким-Сюнг Гуй, Моон-Хван Ким, Ким Мин-Жае, Юнг-Гвон Ким, Джин-Су Ким, Джун, Хван, Джеонг, Сон, Куон, Чо

Гана: Ати, Лампти, Амарти, Салису, Менса, Абдул Самед, Партей, Кудус, Джордан Аю, Уилямс, Андре Аю

1' Начало на мача! Да си пожелаем зрелище с много голове.

4' Центриране без резултат в пеналта на азиатците. Последва тяхна акция отдясно, но африканците блокираха центрирането по земя.

7' Корнер за корейците. Снаряд на Джеонг, нов корнер.

9' Напрежение в наказателното поле на Гана, но не се стига до опасен удар.

13' Южна Корея играе много по-често с топката и търси начин да открие резултата.

18' Вече 6:0 за корейците. При корнерите...

23' Ганайците поне временно отблъснаха съпротивата на съперника.

24' ГООООООООЛ! Гана повежда при първата си опасна акция! Салису се ориентира най-добре при изпълнение на пряк свободен удар и вкарва с левия крак.

25' Гана потрепери, защото VAR гледаше ситуацията на повторение заради игра с ръка на Аю. Все пак голът е признат. Това беше първият точен удар в мача!

30' Гана продължава да играе безидейно, но пък изключително ефективно до момента. Южна Корея е като мотор, който обаче работи на празен ход.

34' ГООООООЛ! Мохамед Кудус бележи втори гол за своите днес, засичайки центриране на Аю с глава.

36' Какво се случва тук?! Южна Корея играе, Гана бележи!

44' Остро центриране отляво на корейците, но в аут.

45' Още 5 минути футбол преди почивката.

45' +5  КРАЙ на първото полувреме! Южна Корея все още няма нито един точен удар. За отбелязване е един неточен и цели пет блокирани изстрела. При 7:2 корнера.

46' Играта е подновена!

50' Неточен снаряд на Амарти.

53' ООО, опасно! Чо стреля опасно с глава, но вратарят на Гана Ати СПАСЯВА!

58' ГООООООЛ! Този път няма прошка и Чо бележи с глава след центриране отляво!

61' ГОООООООЛ! Нов удар с глава на Чо и нов гол за корейците! Този път центрирането на Ким беше почти от аутлинията, но Чо се извиси и отново матира противника! Какъв мач!

68' ГООООООООЛ! Гана отново излиза напред! Мохамед Кудус вкарва с левия крак, след като преди това Уилямс се размина с топката.

74' Страстите се поуспокоиха, но това дали няма да се окаже затишие пред буря?

75' Опасно! Резервата Канг-Ин стреля силно в долния десен ъгъл, но вратарят Ати СПАСЯВА!

76' Киииииим! Салису чисти пред голлинията, Гана оцелява. Поне засега...

79' Ставаме свидетели на истински футболен спектакъл.

82' Гана пропуска да забие нов гол - защитата на азиатците се справя.

83' Смените понакъсаха играта, но искрата като че ли е останала и в двата лагера.

84' Джин-Су Ким e оставен сам отляво, но бие мощно над напречната греда!

90' 10 минути добавено време.

93' Kорейците натискат. Но дали ще стигнат до нова голова възможност?

94' Чооооооооо в близкия ъгъл! Ати пак СПАСЯВА!!!

98' Имат ли сили корейците за още един опасен удар?

99' Паника в пеналта на Гана - корнер!

100' Добавеното време изтече. Това ли беше всичко?