Португалия - Уругвай, среща от група "Н" на Мондиал 2022, начало 21.00 часа.

Последните 10 срещи на Португалия във всички турнири: Общо 7 победи, 1 равенство и 2 загуби.

Последните 10 срещи на Уругвай във всички турнири: Общо 7 победи, 2 равенства и 1 загуба.

Португалия – Уругвай 2:0

Голмайстори: 2:0 - Бруно Фернандеш (54, 90+3 дузпа)

Португалия: 22. Диого Коща, 20. Жоао Кансело, 4. Рубен Диаш, 3. Пепе, 14. Уилям Карвальо, 19. Нуно Мендеш, 18. Рубен Невеш,10. Бернардо Силва, 8. Бруно Фернандеш, 11. Жоао Феликс, 7. Кристиано Роналдо

Уругвай: 23. Серхио Роше, 2. Хосе Хименес, 3. Диего Годин, 16. Матиас Оливера,19. Себастиан Коатес, 5. Матиас Весино, 6. Родриго Бентанкур, 15. Федерико Валверде, 13. Гийермо Варела, 21. Едисон Кавани, 11. Дарвин Нунес

Следете срещата НА ЖИВО в Gol.bg

1-а минута - Начало на мача!

2-а минута – Матиас Оливера от Уругвай шутира отдалеч, но в аут.

3-а минута – Шут от воле на Уилям Карвальо профуча над напречната греда на Роше.

8-а минута – Бруно Фернандеш би далеч от целта.

11-а минута – Неточен удар с глава на Хименес.

16-а минута – Жоао Феликс шутира силно, топката рикошира в крака на защитник и излезе в корнер.

18-а минута – Кристиано Роналдо стреля диагонално от пряк свободен удар, кълбото се отби в стената и излезе в нов ъглов удар за „мореплавателите“.

29-а минута – Рубен Невеш намери Бруно Фернандеш в пеналта. Звездата на Ман Юнайтед стреля с глава в ръцете на Роше, но се оказа, че е в засада.

32-а минута – ГОЛЯМ ПРОПУСК! Родриго Бентанкур напредна мощно от центъра, премина през трима играчи на Португалия, нахлу в пеналта и се озова сам срещу Диого Коща. Халфът на Тотнъм шутира, но не успя да преодолее стража на португалците.

42-а минута – Принудителна смяна в състава на „мореплавателите“. Нуно Мендеш получи контузия, а на негово място влезе Рафаел Герейро.

45+3-а минута – Край на първото полувреме!

46-а минута - Начало на втората част!

48-а минута – Рубен Невеш получи контузия и се наложи влизането на медицинския екип на Португалия

51-а минута – На терена нахлу фен и мачът бе прекратен за кратко. Той бе озаптен от стюардите. Привърженикът отправи послание в подкрепа на ЛГБТ общността.

52-а минута – Жоао Феликс нахлу отдясно, но от 12-13 метра не уцели целта.

54-а минута – ГОООЛ! Логичното се случи и Португалия откри резултата. Бруно Фернандеш успя  центрира перфектно отляво към пеналта, където Кристиано Роналдо се измъкна от защитник на Уругвай и опита да играе с глава, а топката влетя в мрежата – 1:0. Кълбото едва облиза косата на Кристиано и не се видя негов сериозен контакт. Независимо дали имаше негов контакт с топката, попадението бе записано на името на Кристиано Роналдо поне първоначално. След това в крайна сметка като голмайстор официално бе записан Бруно Фернандеш.

58-а минута – Кавани би в аут.

60-а минута – Дарвин Нунес шутира отдалеч, но не затрудни Диого Коща.

75-а минута – ГРЕДА! Макси Гомес получи топката на дъгата на пеналта и тресна лявата странична греда на вратата на Португалия.

78-а минута – Луис Суарес пропусна страхотен шанс, след като при карамбол след фаул от близо не уцели целта.

79-а минута – Араскаета също не успя на предолее Диого Коща.

89-а минута – ДУЗПА! Съдията Алиреза Пагани от Иран прегледа с ВАР потенциална игра с ръка на Хосе Хименес при пробив на Фернандеш. Реферът прецени, че има основания за дузпа и я отсъди.

90+3-а минута - ГОООЛ! Зад топката застана Бруно Фернандеш, който с безкомпромисен удар с отскок в типичния си стил прати топката в мрежата – 2:0.

90+9 –а минута - ГРЕДА ! Бруно Фернандеш нацели дясната странична греда с тупалка от границата на наказателното поле.