Катар - Еквадор, откриване на световното първенство по футбол, мач от група "А". Стадион "Ал Байт", 18.00 часа българско време.

Формата на Катар: общо 6 победи, 3 равенства и 1 загуба в последните 10 срещи. От тях 6 победи и 2 равенства в последните 8 домакинства.

Формата на Еквадор: общо 2 победи, 7 равенства и 1 загуба в последните 10 срещи. От тях 4 равенства и 1 загуба в последните 5 гостувания.

Мачът на откриването ще бъде първи официален двубой между двете държави. Досега те имат само една среща - през 2018 година катарците спечелиха с 4:3 в контрола.

Следете в Gol.bg срещата по минути:

1 минута: Начало на двубоя Катар - Еквадор, първа среща от Мондиал 2022. Да си пожелаем качествен футбол и много голове

3 минута: Отменен гол за Еквадор! Доста спорно и тънко решение, след като се намеси ВАР. Защитата на Катар допусна детинска грешка и позволи на Торес със странична ножица да намери Валенсия, който с глава без проблеми опъна мрежата на домакините. ВАР обаче се намеси и бе маркирана изключително тънка засада при атаката на южноамериканците.

10 минута: Еквадорците изцяло доминират и контролират играта

15 минута: Дузпа за Еквадор. Валенсия се измъкна технично от защитата на домакините, след което Ал Шееб го събори в пеналта - логично и справедливо бе посочена бялата точка.

16 минута: ГООООООООООООООООООЛ! Катар - Еквадор 0:1. Валенсия технично вкарва от дузпа

25 минута: Тотална доминация на Еквадор, катарците не знаят къде се намират и трудно минават центъра на терена.

31 минута: ГООООООООООООООООООООЛ! Катар - Еквадор 0:2, голмайстор Валенсия. Звездата на Еквадор се извиси над защитата на Катар и с глава простреля Ал Шееб за 0:2

45 минута: Първа по-сериозна и опасна атака на домакините, но Ал-Хейдос с глава от малкия пеналт стреля в аут

45 минута: Край на първото полувреме. Еквадор бе тотален господар на терена и води заслужено с 2:0

46 минута: Начало на второто полувреме

53 минута: Еквадор изцяло доминира и през това второ полувреме, домакините трудно връзват три точни паса

56 минута: Отлично положение за Еквадор. Ибара получи топката пред дъгата на наказателното поле, последва остър шут, но Ал Шееб спаси.

63 минута: Втората по-сериозна атака на Катар завършва с неточен удар на Педро Мигел

75 минута: Удар на Афиф, но топката минава високо над вратата

86 минута: Силен шут на Монтари, но отново неточно в аут

Катар - Еквадор 0:2