Франция започва защитата на световната си титла с мач срещу Австралия.

Формата на Франция: Общо 5 победи, 2 равенства и 3 загуби в последните 10 изиграни футболни срещи. От тях 4 победи и 2 загуби в последните 6 домакинства.

Формата на Австралия: Общо 5 победи, 3 равенства и 2 загуби в последните 10 изиграни футболни срещи. От тях 2 победи, 2 равенства и 1 загуба в последните 5 гостувания.

Директни мачове: В последните 3 директни срещи домакините имат 2 победи, гостите нямат победа и 1 път са завършили наравно. На домашния терен на Франция имат изиграни 2 срещи, като домакините имат 2 победи, гостите нямат победа и нямат равен мач.

Франция - Австралия 4:1

Голмайстори: Крейк Гуудуин - 0:1 (9), Адриен Рабио - 1:1 (27), Оливие Жиру - 2:1 (32), Килиан Мбапе - 3:1 (68), Оливие Жиру - 4:1 (72)

Франция: Лорис, Павар, Конате, Л. Ернандес, Чуамени, Рабио, Гризман, Дембеле, Мбапе, Жиру

Австралия: Райън, Аткинсън, Роулес, Соутар, Бехич, Мой, Макгрий, Ървайн, Гуудуин, Леки, Дюк

Проследете мача на живо с Gol.bg

1-а минута – Начало на мача.

9-а минута – ГОООЛ! Крейк Гуудуин откри резултата. Матю Леки го изведе отлично и той не остави шансове на Юго Лорис – 0:1.

12-а минута- Принидутелна смяна Тео Ернандес заменя брат си Люка.

13-а минута – Шут на Тео Ернандес бе блокиран от защитник

21-а минута – Мич Дюк шутира отдалеч, а топката премина на сантиметри от дясната греда.

27-а минута – ГОООЛ! Адриен Рабио изравнява. Тео Ернандес сложи топката на главата на халфа на Ювентус, който не сгреши – 1:1

32-а минута – ГОООЛ! Франция осъществи пълен обрат. Оливие Жиру вкара юбилейния си гол №50 за петлите. Адриен Рабио се възползва от грешка в защитата на съперника и пусна топката към нападателя, който я прати в опразнената врата – 2:1.

37-а минута – Шут на Жиру от дъгата на пеналта преминава на метър над вратата.

40-а минута – Бърза атака на „петлите“, при която Мбапе напредна отляво, след което намери Усман Дембеле на точката на дузпата. Щурмовакът на Барселона обаче не уцели целта.

42-а минута – Гризман също пробва мерника си. Той шутира от дъгата на пеналта, но топката излезе в аут.

45-а минута- Килиан Мбапе с уникален пропуск. Гризман центрира към малкия пеналт, където нападателят на ПСЖ направи по-трудното, след като от воле от 3-4 метра би над вратата.

45+1 – Джаксън Ървайн скочи с глава, а топката срещна дясната странична греда на Лорис.

45+5 – Край на първото полувреме.

46-а минута – Играта е подновена.

49-а минута – Удар на Чуамени е блокиран от защитник.

50-а минута – Оливие Жиру пробва ножичен удар, но топката премина на сантиметри покрай дясната странична греда.

61-а минута – Килиан Мбапе пропиля нов шанс да се разпише сред голмайсторите. Той получи топката в пеналта, но ударът му бе блокиран.

63-а минута – Ибрахима Конате стреля с глава след корнер, но кълбото премина много далеч от целта.

66-а минута – Защитник изчисти пред голлинията изстрел на Антоан Гризман.

68-а минута – ГОООЛ! След куп пропуски дойде време Килиан Мбапе да се разпише. Той вкара с глава след пас на Дембеле – 3:1.

72-а минута – ГОООЛ! Оливие Жиру направи 4:1, изравнявайки рекорда на Тиери Анри за най-много отбелязани голове за Франция. Той вкара 51-ото си попадение за „петлите“ с глава от 5 метра след центриране на Мбапе отляво.

90-а минута – Конате се извиси с глава и стреля след корнер, но не затрудни Райън.

90+2-а минута – Стражът на Австралия спаси удар с глава и на Тео Ернандес.