Германия и Япония се изправят един срещу друг в мач от група "Е" на Мондиал 2022.

Формата на Германия: Общо 4 победи, 5 равенства и 1 загуба в последните 10 изиграни футболни срещи. От тях 2 победи, 1 равенство и 1 загуба в последните 4 домакинства.

Формата на Япония: Общо 5 победи, 2 равенства и 3 загуби в последните 10 изиграни футболни срещи.

Директни мачове: В последните 2 директни срещи домакините имат 1 победа, гостите нямат победа и 1 път са завършили наравно. На домашния терен на Германия имат изиграна само 1 среща, като са завършили наравно.

Съставите
Германия: Нойер, Рюдигер, Раум, Зюле, Шлотербек, Кимих, Гюндоган, Мусиала, Мюлер, Гнабри, Хаверц
Япония: Гонда, Сакай, Итакура, Йошида, Нагатомо, Ендо, Ито, Камада, Танака, Кубо, Маеда
Проследете мача на живо с Gol.bg

1 минута - Начало на Мача!

8 минута: Контраатака на Япония и гол, който обаче е отменен поради доста сериозна засада. Все пак предупреждение за Бундестима!

16 минута: Удар на Рюдигер. След корнер защитникът засече с глава, но прати топката встрани. Германците все пак контролират двубоя.

20 минута: Силен удар на Кимих от около 20 метра, но Гонда спасява. Германците засилват натиска.

29 минута: Важна намеса на Йошида, който блокира удар на Гюндоган, след поредната атака на Бундестима.

31 минута: ДУЗПА ЗА ГЕРМАНИЯ! Вратарят Гонда събори Раум в наказателното поле!

33 минута: ГОООООЛ! 1:0 за Германия! Гюндоган е категоричен при изпълнението и Бундестимът повежда!

45+4 минута: Нов гол за Германия след хаос в защитата на Япония. Голът обаче е отменен поради засада. Късмет за азитците.

45+5 минута: Край на първото полувреме. Германия заслужено води с 1:0, а можеше и с повече.

46 минута: Начало на второто полувреме!

51 минута: Мусиала се измъкна отлично в наказателното поле, но отново прати топката над целта. Това бе наистина много добро положение!

60 минута: ГРЕДА! Японците направиха няколко смени, но Гюндоган стреля в гредата след пас на Мусиала.

66 минута: Малко по-добри минути за Япония, но Нойер все още не е притеснен.

70 минута: Япония пак оцелява! Гонда спасява удари на Хофман и Гнабри, за да запази минималното изоставане на отбора си. Германците не могат да си гарантират победата!

73 минута: АЗИАТЦИТЕ ПРОПУСКАТ ДА ИЗРАВНЯТ! Асано е намерен в наказателното поле и стреля, но Нойер спасява с една ръка! При добавката Сакай се провали тотално!

75 минута: 1:1. ЯПОНИЯ ИЗРАВНЯВА! Подобрението при японците дава резултат. Влезлият от  пейката Доан, който играе за Фрайбург, реализира след  добавка, след като Нойер отби една отклонена топка.

83 минута: НЕВЕРОЯТНО! НОВ ГОЛ ЗА ЯПОНИЯ И 2:1 ЗА АЗИАТЦИТЕ! Такума Асано овладя една дълга топка, справи се със Зюле и от минимален ъгъл я прати под гредата! Абсолютен шок за Германия!

90 минута: Реферът назначава 7 допълнителни минути. Япония води.

95 минута: Германия атакува и Горецка стреля опасно, но встрани!

98 минута: КРАЙ НА МАЧА. ЯПОНИЯ ШОКИРА ГЕРМАНИЯ С 2:1!