Белгия и Канада се изправят един срещу друг в мач от група F на Мондиал 2022.

Формата на Белгия: Общо 4 победи, 3 равенства и 3 загуби в последните 10 изиграни футболни срещи. От тях 3 победи и 2 загуби в последните 5 домакинства.

Формата на Канада: Общо 5 победи, 1 равенство и 4 загуби в последните 10 изиграни футболни срещи. От тях 2 победи, 1 равенство и 3 загуби в последните 6 гостувания.

Белгия - Канада 1:0

Голмайстори: 1:0 - Митши Бачуаи (44)

Белгия: 1. Тибо Куртоа, 19. Дендонкер, 2. Тоби Алдервейрелд, 5. Вертонген, 21. Кастане, 7. Кевин Де Бройне, 6. Витсел, 11. Ферейра, 8. Тилеманс, 23. Бачуаи, 10. Еден Азар

Канада: 18. Борян, 4. Милър, 5. Стивън Виктория, 2. Джонсън, 22. Лариа, 7. Еустакио, 13. Хътчинсън, 10. Хойлет, 19. Алфонсо Дейвис, 20. Джонатан Дейвид, 11. Бюканън

Проследете мача на живо с Gol.bg

1-а минута- Начало на мача!

1-а минута – Митши Батшуаи пробва шут отдалеч, но Борян се справи.

3-а минута – Стивън Еустакио опита удар от пеналта, но изстрелът му бе блокиран.

7-а минута – След изпълнен корнер Дижон Бюкенън стреля, а топката се отби в ръката на Караско и се озова в ръцете на Куртоа.

9-а минута – ДУЗПА! Ситуацията е преразгледана от ВАР и съдията Джани Зиказве отива лично до монитора и отсъжда дузпа за Канада.

11-а минута – ПРОПУСК! Зад топката застана Алфонсо Дейвис, който стреля от бялата точка в десния ъгъл, но Тибо Куртоа прояви страхотен рефлекс и изби.

11-а минута – Джонатан Дейвид не успя да порази вратата при добавката след спасената дузпа.

16-а минута – Хойлет финтира защитник и отправи 8-ия удар за Канада от началото на мача.

23-а минута – Белгия създаде първата си по-чиста възможност. Азар проби отляво и подаде към Юри Тилеманс на дъгата на пеналта. Халфът на Лестър намери Митши Бачуаи в наказателно поле, но в последния момент Камал Милър успя да блокира шута на нападателя.

30-а минута – Белгия отново изкара късмет. Алистър Джонсън навлезе в пеналта и шутира, ала Тибо Куртоа отново показа класа.

31-а минута - Тоби Алдервейрелд съумя да блокира удар на Джонатан Дейвид от наказателното поле.

33-а минута – Дейвид стреля с глава встрани от целта.

38-а минута – Ричи Лария е повален в пеналта от Аксел Витцел. Съдията не даде дузпа, а след това и ВАР не даде такава.

44-а минута – ГОООЛ! Митши Бачуай откри резултата. Тоби Алдервейрелд изведе нападателя зад гърба на защитата, а той с едно докосване стреля от пеналта и прати топката в мрежата на Борян – 1:0.

45+2-а минута – Тейжън Бюканън би в аут.

45+4-а минута – Еустакио пробва шут, но защитниците го блокираха.

45+6-а минута – Край на първото полувреме!

46-а минута – Начало на втората част!

46-а минута – Двойна смяна в състава на Белгия. Излизат Юри Тилеманс и Караско, а на техните места се появиха Амаду Онана и Тома Мюние.

48-а минута – Джонатан Дейвид стреля с глава на метър от дясната греда. Тома беше 15-ия удар за „кленовите листа“ по посока на вратата на Тибо Куртоа.

50-а минута – Удар на Еустакио от 22-23 метра в аут.

66-а минута – Лария отправи поредния неточен удар към вратата на Белгия.

67-а минута – Де Бройне проби отдясно, след което намери Бачуаи, а ударът на последния бе блокиран от защитниците на Канада.

80-а минута – Кайл Ларин стреля с глава, но Куртоа спаси с лекота.

90+1 -а минута - Борян спаси удар на Де Бройне.