Еквадор и Сенегал излизат един срещу друг в директен мач за класиране на 1/8-финалите на Мондиал 2022. Преди него южноамериканците и Нидерландия имат по 4 точки, шампионът на Африка е с 3 т., Катар е с нулев актив.

Формата на Еквадор: Общо 3 победи, 6 равенства и 1 загуба в последните 10 изиграни футболни срещи. От тях 2 победи и 2 равенства в последните 4 домакинства.

Формата на Сенегал: Общо 4 победи, 2 равенства и 4 загуби в последните 10 изиграни футболни срещи. От тях 3 победи, 2 равенства и 2 загуби в последните 7 гостувания.

Еквадор - Сенегал 1:2

0:1 Сар (44-дузпа)

1:1 Кайседо (67)

1:2 Кулибали (70)

Еквадор: Галиндес, Франко, Торес, Инкапие, Пресиадо, Еступинан, Груес, Кайседо, Плата, Естрада, Валенсия

Сенегал: Менди, Сабали, Кулибали, Диало, Якобс, Сис, И. Гей, П. Гей, Ндиайе, Сар, Диа

Проследете мача на живо с Gol.bg

1 минута: Начало на срещата Еквадор - Сенегал. Да си пожелаем качествен футбол и много голове

4 минута: Страхотна възможност за Сенегал. Идриса Гей получи страхотен пас, след което залъга защитата на Екрадор и стреля остро, но топката минава до гредата.

8 минута: Нов шанс за Сенегал. Диа се измикна зад защитата отдясно и стреля по диагонала, но в аут

10 минута. Далечен удар от фаул на Валенсия, но топката се отбива от стената изградена от играчи на Сенегал.

14 минута: Ново положение за африканците, но отново Идриса Гей от чиста позиция стреля в аут

25 минута: Спокойствие и скука. Действията се развиват основно в средата на терена, без каквито и да било голови ситуации пред една от двете врати

27 минута: Идриса Гей стреля от границата на наказателното поле, но топката премина до сглобката след рикошет в защитник на южноамериканците

42 минута: ДУЗПА ЗА СЕНЕГАЛ! Сар нахлу мощно в наказателното поле на Еквадор, където бе повален с бодичек...

44 минута: ГООООООООООООООООЛ! Еквадор - Сенегал 0:1, голмайстор Сар от дузпа

45 минута: Шест минути добавено време

45+6 минута: Край на първото полувреме

46 минута: Начало на второто полувреме

55 минута: Приспивно темпо от началото на второто полувреме. Двата тима основно разиграват в средата на терена

60 минута: Определено това второ полувреме до този момент тотално разочарова. Изключително мудна игра

67 минута: ГОООООООООООООООЛ! Еквадор - Сенегал 1:1, голмайстор Мойсес Кайседо. Южноамериканците се възползваха от един ъглов удар, при който Кайседо бе оставен непокрит на задна греда и без проблеми опъна мрежата на Сенегал

70 минута: ГООООООООООООООООЛ за Сенегал: Кулибали се възползва от грешка в защитата на Еквадор и технично вкара за 2:1

82 минута: Еквадор изцяло взе инициативата, владее топката, но така и не може да създаде чисто голово положение.

90 минута: Шест минути добавено време

90+6 минута: Край на мача. Еквадор - Сенегал 1:2. Еквадор отпада от Мондиал 2022, Сенегал е на 1/8 финал на Световното