Уесл и Англия се изправят един срещу друг в мач от група "B" на Мондиал 2022. Гарет Бейл и компания имат 1 точка, "Трите лъва" са с 4 т.

Формата на Уелс: Общо 1 победа, 3 равенства и 6 загуби в последните 10 изиграни футболни срещи. От тях 1 победа, 2 равенства и 3 загуби в последните 6 домакинства.

Формата на Англия: Общо 3 победи, 4 равенства и 3 загуби в последните 10 изиграни футболни срещи. От тях 1 равенство и 2 загуби в последните 3 гостувания.

Директни мачове: В последните 6 директни срещи домакините нямат победа, гостите имат 6 победи и нямат равен мач. На домашния терен на Уелс имат изиграни 2 срещи, като домакините нямат победа, гостите имат 2 победи и нямат равен мач.

Проследете мача на живо с Gol.bg

Съставите
Уелс: Уорд, Уилямс, Мефам, Родън, Дейвис, Рамзи, Ампаду, Алън, Бейл, Моор, Джеймс
Англия: Пикфорд, Уокър, Стоунс, Магуайър, Шоу, Райс, Хендерсън, Белингам, Фодън, Кейн, Рашфорд

1 минута: Начало на мача!

6 минута:  Все още нищо опасно. Англичаните владеят повече топката, а уелсците пресират и дебнат за контраатака.

10 минута: Първо положение в мача и то е за Англия! Кейн изведе отлично Рашфорд, който остана сам срещу вратаря, но Дани Уорд излезе отлично и се намеси. Уелс оцеля.

15 минута: Неточен удар на Фодън, след като топката бе изчистена след статично положение.

23 минута: Натискът на Англия продължава, но Драконите се бранят добре.

31 минута: Магуайър се включи напред и реши да стреля, но в тъч. Това бе разочароващо!

39 минута: Обещаваща контраатака за Англия, но в решаващия момент Рашфорд сбърка при паса и уелсците оцеляха.

45+5 минута: Най-добрата ситуация за Уелс. Джо Алън остана свободен на границата на наказателното поле и стреля, но над вратата.

45+5 минута: Край на първото полувреме. Все още 0:0 между Уелс и Англия.

46 минута: Начало на второто полувреме!

50 минута: НАЙ-ПОСЛЕ! ГОООЛ ЗА АНГЛИЯ! Маркъс Рашфорд! Нападателят изпълни страхотен свободен удар и не даде шансове на Уорд!

51 минута: НОВ ГОЛ ЗА АНГЛИЯ! ФИЛ ФОДЪН! Англичаните нанасят двоен удар само в рамките на секунди. Рашфорд отне от Дейвис и намери Кейн, който веднага прати топката към далечната греда, където Фодън засече отблизо.

56 минута: Много опасен удар на Дан Джеймс за Уелс! Топката обаче премина на сантиметри от далечния ъгъл!

68 минута: 3:0 ЗА АНГЛИЯ! ОТНОВО РАШФОРД! Всичко е ясно, е Рашфорд е големият герой. Калвин Филипс го изведе отлично зад защитата на съперника, нападателят смени посоката, стреля с левия крак и преодоля Уорд с нисък удар. Това определено бе грешка и на вратаря, който не се намеси както трябва.

78 минута: Ново положение за Англия. Белингам стреля опасно, Уорд изби, а Фодън бе неточен  при добавката. Много добра ситуация за Трите лъва!

94 минута: Край на мача! Англия не даде шанс на Уелс - 3:0.