Аржентина и Франция излизат един срещу друг във финала на Мондиал 2022.

Формата на Аржентина: Общо 8 победи, 1 равенство и 1 загуба в последните 10 изиграни футболни срещи. От тях 6 победи и 1 загуба в последните 7 домакинства.

Формата на Франция: Общо 6 победи, 1 равенство и 3 загуби в последните 10 изиграни футболни срещи. От тях 1 победа, 1 равенство и 2 загуби в последните 4 гостувания.

Директни мачове: В последните 3 директни срещи домакините имат 2 победи, гостите имат 1 победа и нямат равен мач. Като всички изиграни срещи са на терена на сегашните гости от Франция.

3:3 Мбапе (118 - дузпа)

Аржентина: Мартинес, Молина, Ромеро, Отаменди, Таляфико, Ди Мария, Де Паул, Фернандес, Мак Алистър, Меси, Алварес

Франция: Лорис, Кунде, Варан, Упамекано, Т. Ернандес, Гризман, Чуамени, Рабио, Дембеле, Жиру, Мбапе

Проследете мача на живо с Gol.bg

1 минута: Начало на финалната среща на Мондиал 2022. Да си пожелаем качествен футбол и много голове.

3 минута: Меси и Ди Мария разцъкаха на границата на наказателното поле на Франция, последва пас към Алварес, но той бе блокиран от защитата на "петлите"

5 минута: Мак Алистър пое топката на дъгата на пеналта и стреля от движение, но Лорис без проблеми лови

8 минута: Аржентина започва по-здраво мача и от началото на срещата се опитва да пресира французите още в тяхната половина

14 минута: Първа по-сериозна атака за Франция. Мбапе направи двойно с Рабио, но след това бе затворен от защитата на Аржентина

17 минута: Поредна страхотна атака за Аржентина, при която Ди Мария получава топката малко след точката на дузпата, но с десния крак стреля високо над вратата

20 минута: Гризман центрина от фаул в наказателното поле на Аржентина, където Жиру стеля с глава, но над горната греда

22 минута: Дузпа за Аржентина. Ди Мария развинти Дембеле, който се замота и го препъна в пеналта - дузпа за Аржентина

23 минута: ГОООООООООООООООООЛ! Меси без проблеми вкара дузпата. Аржентина - Франция 1:0

31 минута: Срещата стана много здрава. Двата отбора едва не се хванаха за гушите при едно нарушение пред наказателното поле на Аржентина

36 минута: ГООООООООООООООООООООООЛ! Аржентина - Франция 2:0, голмайстор Анхел Ди Мария. Аржентинците сътровиха уникална контра, при която топката попадна в Ди Мария отляво, който технично опъна мрежата на Лорис. Страховита Аржентина и супер слаба Франция

42 минута: Дешан е отчаян и още преди почивката прави две смени. Аут от игра са Жиру и Дембеле, на техните места влизат Тюрам и Муани

45 минута: 7 минути добавено време

45 минута: Франция е трагична през това първо полувреме. "Петлите" нямат нито един удар по посока вратата на Аржентина

45+7 минута: Край на първото полувреме

46 минута: Начало на второто полувреме

48 минута: Аржентина започва атакуващо и второто полувреме. Ди Мария намира Родриго де Паул, който стреля от движение, но Лорис без проблеми улови.

55 минута: Франция се опитва да изнесе играта в по-предни позиции, но така и не успява да стигне до някакво сериозно голово положение.

60 минута: Меси получава топката в наказателното поле на Франция, но е затворен и от малък ъгъл стреля в аут

65 минута: През последните минути Франция определено живна и успя да пренесе действията в половината на Аржентина

68 минута: Първи точен удар за "петлите" в мача, но без проблеми за Мартинес

71 минута: Свирепа тупалка на Мбапе от дъгата на наказателното поле, но топката профучава над горната греда на Аржентина

79 минута: ДУЗПА ЗА ФРАНЦИЯ. Отаменди събори Муани в пеналта

80 минута: ГООООООООООООООООЛ! Аржентина - Франция 2:1, голмайстор Мбапе от дузпа

82 минута: ГОООООООООООООООООООООООООЛ! Аржентина - Франция 2:2, голмайстор Мбапе. Коман надигра Меси и започна бърза контра, при която топката достигна до Мбапе, който с уникален шут опъна мрежата за 2:2. Страхотен мач

88 минута: Страхотен мач. Франция тотално доминира след изравняването, докато Меси и Аржентина не знаят какво им се случва

90 минута: 8 минути добавено време

90+4 минута: Мбапе се подигра за пореден път със защитата на Аржентина, залъга трима южноамериканци и стреля мощно, но топката се отклони от тялото на Отаменди и спаси Мартинес от сигурен гол

90+7 минута: Уникален шанс пред Аржентина. Меси получи топката пред наказателното поле и стреля свирепо с левия крак, но Лорис показа класа и спаси

90+8 минута: Край на редовното време. Следват продължения

91 минута: Начало на първото продължение

97 минута: Франция изцяло владее инициативата, Аржентина основно се защитава

105 минута: Страхотни шансове за Аржентина, но Лаутаро не успя да преодолее Лорис, а след това и Опамекано с глава чисти топката

105 минута: Край на първото продължение

106 минута: Начало на второто продължение

108 минута: ГООООООООООООООООЛ! Аржентина - Франция 3:2, голмайстор Лео Меси. Южноамериканците сътвориха страхотна атака, при която Лаутаро бе изведен отдясто и стреля, но Лорис спаси, след което Меси от близо чукна топката във вратата

117 минута: ДУЗПА ЗА ФРАНЦИЯ

118 минута: ГОООООООООООООООООООООООЛ! Аржентина - Франция 3:3, голмайстор Мбапе от дузпа

119 минута: Три минути добавено време

120 минута: Уникален пропуск за Франция. Муани бе изведен сам срещу Мартинес, но не успя да го преодолее

120 минута: Край на мача, Следват дузпи