Дуелът между Аржентина и Мексико на футболния Мондиал 2022 в Катар ще бъде "ключов" за двата отбора. Така смята селекционерът на мексиканците Херардо "Тата" Мартино, който е аржентинец и е роден в Росарио, също като Лионел Меси.
Аржентинците сензационно загубиха с 1:2 от Саудитска Арабия в първия си мач от Световната купа и ще отпаднат от турнира при поражение и от "Ацтеките" във втория им двубой утре.
"Знам колко е важен този мач за Мексико и Аржентина. Знам, че бъдещето на двата тима зависи от двубоя утре. Когато видяхме жребия, не мислехме за подобен сценарий", коментира Мартино на пресконференцията си преди мача.
"Не мисля, че целта пред двата отбора е много различна. Това е ключов мач и за нас, защото имаме само една точка", добави той.
Запитан как се чувства да срещне собствената си страна, чийто национален отбора е водил между 2014 и 2016 година, Мартино подчерта, че е напълно ангажиран с мексиканския проект.
"Работя за Мексико и искам най-доброто за отбора. Какво ще кажете вие на мое място? Мога да ви говоря за моето родно място, за болницата, където съм се родил, да ви кажа как изглежда Росарио. Но искам Мексико да спечели, няма друг възможен въпрос", категоричен бе треньорът.
Херардо Мартино определи Лионел Меси, когото е тренирал в Барселона и в националния тим на Аржентина, като "най-добрия футболист в последните 15 години".







Над 5 300 души са станали жертва на домашно насилие за 10 месеца
Кошмар за шофьорите: ТИР-ове чакат с дни в задръствания на "Капитан Андреево" (ВИДЕО)
Ще опитат да изтеглят танкера Kairos на пристанището в Бургас
Вотът на недоверие: Кабинетът "Желязков" под ударите на опозицията в НС (ВИДЕО и СНИМКИ)
"Да, България": Управляващите заглушават мобилните телефони за протеста довечера
Италианската кухня получи от ЮНЕСКО статут на световно културно наследство
Здравните специалисти на протест, Кирилов им обеща по-високо възнаграждение
Криминалната мистерия "Мамник" – от 8 януари в ефира на БНТ
Загряване на спирачките през зимата – мит или реалност
Как водата може да спаси дизеловите коли в Европа
Opel Astra получи малки, но важни промени
Най-готините автомобилни цветове на 2025
Пади Пимблет обещава нокаут срещу Джъстин Гейджи в първия си шампионски мач
„Исках нокаут, но съперникът се оказа корав“ – Жулиен Риков след категоричната победа на SENSHI 29
Рой Джоунс каза кой световноизвестен боксьор има най-голям шанс за успех в ММА
Джоузеф Паркър ще бъде оневинен за положителния тест за кокаин
Отбиване на бебето
София е домакин на кампанията „5 минути за здраве“ с безплатни изследвания чрез иновативни технологии
Болки в кръста в напреднала възраст – невинаги е дискова херния
БЛС с две основни предложения за корекции в проектобюджета на НЗОК за 2026 г.
Коментари
Напиши коментар17:39 | 24 апр 2024 г.
20:02 | 25 ное 2022 г.
Напиши коментар