Френската мегазвезда Килиан Мбапе, както и световният шампион от 2002-а година Ривалдо изпратиха съобщения в подкрепа на легендата Пеле по повод здравословното му състояние, предава БТА. Много медии съобщават, че положението се е влошило в последните дни.
Също така се съобщава, че 82-годишният Крал на футбола е бил преместен в отделение за палиативни грижи след битка с рака. Едсон Арантес до Насименто, както е пълното име на Пеле, претърпя операция за отстраняване на тумор от дебелото черво миналата година. След операцията имаше чести посещения в болница, но съобщенията от последните дни са, че не реагира на химиотерапията и получава болкоуспокояващи лекарства, които да успокояват престоя му в отделението.
Килиан Мбапе, фокусиран върху мачовете с Франция на Мондиал 2022, написа в профила си в социалната мрежа Туитър: "Молете се за Краля!". След него и бившият номер 10 на Бразилия Ривалдо, носил екипа на Барселона, пожела сила на Пеле в своя Twitter-акаунт.
Сантос, бившият клуб на Пеле, казва в официалния си сайт: "Целият свят е с теб и ти желае най-доброто."
Пеле беше приет в болницата в началото на седмицата, а дъщеря му съобщи, че никой не бива да се притеснява, тъй като става дума за месечна рутинна процедура за смяна на медикаментите и изследвания. А самият той също публикува в инстаграм профила си успокояващо хората съобщение, че всичко е наред.
Но въпреки успокоителните съобщения, популярният вестник Фоля де Сао Пауло в събота написа, че здравословното състояние на Пеле се е променило.
Родриго, член на настоящия отбор на Бразилия за Световното първенство, също се включи в интернет с пожелание по повод влошеното здравословно състояние на Пеле: "Молим се и аплодираме за вашето възстановяване!".
Привържениците на Бразилия снощи също демонстрираха уважението си към иконата на футбола с огромен транспарант, който беше показан по време на мача с Камерун. В Катар пък на кулата Aspire Tower, която е с височина 300 метра, издигнаха плакат с пожелание: Пеле, оздравявай бързо!
Пеле е единственият футболист в историята на най-популярната игра, който е бил три пъти световен шампион. Като 17-годишен юноша той вдъхновява отбора да грабне титлата в Швеция през 1958-а година.
Снимка: БГНЕС







Времето в четвъртък: Облачно, дъждовно и с температури до 15 градуса
Хороскоп за всички зодии за 6 ноември: Любов и успехи
Сигнали за опасни дървета в цяла София
Райската ябълка е пълна с полезни вещества
4 зодии, за които ретроградният Меркурий носи предизвикателства
Британските планове за разходи за отбрана са безнадеждно неадекватни
Пилотът от Формула 1 Шарл Льоклер се сгоди за модела Александра Сен Мльо
Възраждането на Jaguar ще се забави
Как Кларксън и Мей предсказаха китайското нашествие
Ново проучване показа как износването на гумите вреди на околната среда
Най-ненадеждните японски автомобили според Consumer Reports
Джейк Пол отказа боксов мач с Нейт Диас
Бивш световен шампион предизвика Мозес Итаума: „Ще е чест да споделя ринга с него“
Отчет за състезанието – KWU SENSHI JAPAN Karate Kanto Open 2025
Дионтей Уайлдър подписа договор за следващия си бой: „Всичко, което мога да кажа, е – двукратен!“
Какво прави музиката с нашето тяло?
Използвате ли изкуствен интелект? А знаете ли как се отразява на мисленето?
Гъбична инфекция на половия член – какво представлява и защо се появява?
УМБАЛ „Лозенец“ стартира кампанията „Мовембър 2025“ в подкрепа на мъжкото здраве
Коментари
Напиши коментар14:20 | 4 дек 2022 г.
07:35 | 4 дек 2022 г.
19:30 | 3 дек 2022 г.
19:22 | 3 дек 2022 г.
18:29 | 3 дек 2022 г.
Напиши коментар