Бразилското крило Вилиан отпада от състава за неделния финал за Копа Америка срещу Перу заради мускулна контузия, съобщиха от Конфедерацията по футбол на страната.

Вилиан вкара последното попадение за 5:0 именно над Перу в груповата фаза, а също така отбеляза и една дузпа срещу Парагвай на четвъртфинала. Макар и да не тренира, той остава в базата на отбора и ще прекара времето до мача със съотборниците си.

Той се появи на терена през второто полувреме на мястото на Евертон, но медицинските прегледи показват, че няма как да бъде преодоляна мускулната контузия за последния мач. По ирония на съдбата, Вилиан влезе в отбора на Бразилия на мястото на контузилия се и отпаднал преди първенството Неймар.