Страсбург, който е съперник на Локомотив Пловдив в третия квалификационен кръг в Лига Европа, завърши наравно 1:1 у дома срещу Мец в двубой от първия кръг във френския шампионат.

В 21-ата минута Димитри Ленар изведе в наказателното поле Адриен Томасон и той се разписа за 1:0 в полза на домакините.

Осем минути преди почивката гол на Ленард беше отменен след намеса на видео асистент съдията.

В 47-ата минута гостите се добраха до изравняване чрез Хабибу Диало.

След точно 20 минути игра Юсуф Фофана получи контузия и беше заменен принудително от Жан-Рикне Бейегар в състава на домакините. Четвърт час преди края на редовното време Бейегар също имаше проблеми и отстъпи мястото си на Нуно да Коща.

В края на срещата гостите пропуснаха да спечелят победата, като вратарят Мат Селс се отличи с две стабилни прояви.

Страсбург приема Локомотив Пловдив на 16 август. Французите победиха с 1:0 в първия мач на "Лаута".

Съставът на Страсбург: Мат Селс, Ламине Коне, Александър Джику, Стефан Митрович, Кени Лала, Юсуф Фофана (20-Жан-Рикне Бейегар, 77-Нуно да Коща), Жонас Мартен, Димитри Ленар, Лионел Карол, Адриен Томасон, Людовик Ажорк (88-Люсиен Зои)