Пари Сен Жермен спечели с 1:0 дербито с Олимпик Лион от шестия кръг на френската Лига 1. В герой за гостите се превърна бразилецът Неймар, който вкара единствения гол в 87-мата минута.

Проливният дъжд и хладното време в Лион не позволиха на двата отбора да предложат най-доброто, на което са способни, но ситуации за гол пред двете врати не липсваха.

Неймар, Анхел ди Мария и Андер Ерера пропуснаха някои добри шансове пред направилия отличен мач вратар на Олимпик Антони Лопес, но португалецът бе безпомощен три минути преди края, когато бе пронизан от диагоналния удар на бразилската звезда на гостите.

Победата изкачи Пари Сен Жермен еднолично на върха в Лига 1 с 15 точки, а Олимпик Лион остава на девета позиция с 8 пункта.