В Зеница хората на Франк де Бур обаче така и не успяха да стигнат до попадение, като в 3 от последните си 4-те мача не отбелязаха гол, а в другия вкараха само веднъж. Те имат 4 точки от 3 мача в групата, докато босненците са с 2, след като направиха равен и с Италия.

Стефан де Врай пропусна да открие за гостите още в 6-ата минута, когато след свободен удар стреля покрай вратата с глава.

Оранжевите бяха по-активни, но им липсваше прецизност в последната третина от терена. В 29-ата минута Промес стреля над целта, когато смени посоката при пробива си.

Домакините рядко стигаха близо до вратата на Лалетата и логично паузата дойде при 0:0, след като съперниците почти не стигнаха до добра ситуация.

След почивката нидерландците станаха по-активни и първо Де Йонг накара накара Сехич да се намесва, а след това Блинд прати топката покрай вратата.

Хаджиахметович прати топката доста встрани след един корнер за домакините преди в 69-ата минута Пянич да отправи нисък изстрел, с който Силесен се справи комфортно.

Така се стигна до 77 и 78 минути, в които Шехич запази равенството със своите намеси. Първо Френки Де Йонг не го затрудни особено, но след това Лук де Йонг насочи топката опасно към мрежата, само за да види как вратарят на Босна успява да избие.

В 85-ата минута Тодорович спаси домакините, когато след удар на Бергвайн изби от голлинията, а в добавеното време Бабел не успя да отбележи от добра позиция, когато след центриране вратарят бе преодолян, но футболистът на Нидерландия стреля неточно и така Оранжевите не успяха да вкарат и във втория си мач при Франк де Бур.

Босна и Херцеговина – Нидерландия    0:0

Босна и Херцеговина: Шехич, Саничанин, Тодорович, Кадушич (46 Колашинац), Пянич (75 Пянич), Чимирот, Крунич (75 Ходжич), Гояк, Хаджикадунич, Джурич (61 Джеко), Татар (54 Хаджиахметович)
Нидерландия: Силесен, Блинд (86 Аке), Де Врай, Дъмфрис (70 Хатебор), Вайналдум, Де Роон, Ф. де Йонг, Л. де Йонг, Промес (86 Бабел), Мален (69 Бергхаус)