Олимипк Марсилия и ПСЖ направиха равенство 0:0 в голямото дерби на Франция, белязано от сериозно напрежение по трибуните и на терена, предизвикано от домакинските фенове на "Стад Велодром".
На два пъти играта трябваше да бъде спирана, тъй като звездата на ПСЖ Неймар бе замерян с бутилки, докато се опитва да бие корнер за гостите, като и в двата случая се наложи охранителите на стадиона да държат пластмасови щитове пред бразилеца, за да може той да изпълни ъгловия удар. През второто полувреме мъж нахлу на терена и постави двете си ръце на гърба на Лионел Меси.
На терена също имаше напрежение - голове и за двата тима бяха отменени след намеса на ВАР, а защитникът на парижани Ашраф Хакими бе изгонен с директен червен картон след професионален фаул срещу Ченгиз Юндер. Докато главният съдия Беноа Бастиен се консултираше с ВАР за крайното решение за картона на Хакими, той бе заслепен с лазер от трибуните.
Най-доброто положение за гол през тима на Маурисио Почетино се откри пред Меси, но неговият изстрел с глава срещна напречната града и по този начин аржентинецът продължава да търси първия си гол в Лига 1. За Марсилия малко преди края Конрад де ла Фуенте имаше добър шанс да се разпише, но не успя да реализира.
След това равенство ПСЖ остава убедително начело в класирането на Лига 1 без загуба в 11 мача през сезона и със седем точки преднина пред втория Ланс, докато Марсилия заема 10-та място в подреждането с актив от 18 точки, десет по-малко от парижани.








Дара, Джокович и дъщеря му Тара взривиха мрежата с танц на Bangaranga (+ВИДЕО)
МВР разби престъпна група за трафик на мигранти, начело е бил сириец
Спипаха непълнолетен с канабис и дрогиран шофьор във Великотърновско
Чамова: Блокада на границата с РСМ ще е подарък за антибългарската пропаганда
Скоро може да стане възможно пазаруването директно в ChatGPT
Прочут механик посочи най-добрата кола за покупка в момента
Джеръми Кларксън призна, че има рак
Ново проучване разбива мита за безопасните кръгови кръстовища
Тези популярни функции в колата могат да причинят катастрофа
България с петима боксьори на „Усти над Лабем“
Братът на Топурия: Илия беше готов да умре, за да спечели тази битка
Радослав Росенов се класира за четвъртфиналите на Световната купа в Китай
Браун: Топурия може никога да не се завърне
Вируси, ваксини и деменция – какво знаем за връзката между тях?
Министър Ивкова участва в редовно заседание на Съвета на министрите на здравеопазването на държавите членки на ЕС
Защо някои хора привличат повече комарите от други?
75 години Фармацевтичен факултет и половин век български иновации в терапията на болката
Коментари
Напиши коментар09:08 | 25 окт 2021 г.
Напиши коментар