Шампионът на Франция Пари Сен Жермен стигна до зрелищна победа с 4:3 над гостуващия Троа в среща от 13-ия кръг на Лига 1.

Домакините на два пъти се оказваха в ролята на изоставащи, но водени от звездното си трио Мбапе-Неймар-Меси стигнаха до 11-ата си победа в първенството този сезон.

Мама Балде даде преднина на Троа още в третата минута, но в средата на първата част Карлос Солер изравни след подаване на Неймар.

Троа отново поведе в 52-ата минута чрез Балде, но след три минути Лионел Меси изравни с красив гол от далечно разстояние.

В 62-ата минута Меси подаде на Неймар, който за пръв път изведе Пари Сен Жермен напред в резултата, а в 77-ата минута се разписа и Килиан Мбапе, който бе точен от дузпа.

В 88-ата минута Анте Палаверса вкара трети гол за Троа, но въпреки това гостите нямаха време да избегнат загубата.

В класирането Пари Сен Жермен е убедителен лидер с 35 точки, с пет повече от втория Ланс, припомня БТА. Троа е на 11-о място с 13 точки.