Салернитана официално е първият изпадащ от Серия А след загуба с 0:3 като гост на Фрозиноне в първи мач от 34-ия кръг на италианското първенство по футбол.

С успеха Фрозиноне спря серия от 12 мача без победа в Калчото и запази надеждите си за оцеляване в елита.

Домакините поведоха след точно изпълнена дузпа от аржентинеца Матиас Соуле в 10-ата минута. Марко Брешанини удвои резултата в 25-ата минута.

Пет минути преди края на мача Надир Дзортеа оформи крайното 3:0 с удар от разстояние.

С победата Фрозиноне излезе над чертата и вече е на 17-ото място с 31 точки преди останалите мачове от кръга. Салернитана заема последното 20-о място с 15 точки и вече и на теория няма шанс да се спаси от изпадане.