Съсипан от критики за представянето си напоследък и след като в първия мач остана без точка и борба, центърът на Индиана Рой Хибърт взе нещата в ръцете си в двубой №2.
Той наниза рекордните си за сезона 28 точки, овладя 9 топки и направи 2 чадъра, извеждайки Пейсърс до победа над столичани с 86:82 и равенство 1-1 в серията. Следващите два двубоя са в залата на Уизърдс.
„Когато си в средата на океана няма кой да ти хвърли спасителен пояс, така че трябва да се оправяш сам. Точно това и направих“ заяви Хибърт, който в първите 8 мача от елиминациите имаше общо 37 точки и 24 борби, като изобщо не бе фактор в тях.
Лошата стрелба на гостите също помогна, защото те имаха своите шансове и дори в средата на последната четвърт все още бяха напред при 77:74. Последваха обаче 6 поредни точки за домакините, комбинирани с пропуски на съперника. Индиана също пропускаше, но Ланс Стивънсън вкара почти от тройката, за да направи 84:79 20 секунди преди края и с това гарантира триумфа.
Марчин Гортат водеше Вашингтон с 21 точки и 11 борби, а Брадли Бийл вкара 17. Столичани не успяха да спечелят първите си 2 гостувания, както срещу Чикаго, но отмъкнаха домакинското предимство от съперника и при 2 победи в своята зала ще установят контрол върху серията.







Умни колела навлизат в автомобилната индустрия
Над 40 задържани на протеста в София: Агитки и локали - МВР гледа видеоматериали
Защо носът ни се запушва или тече в студеното време
Ескалация след протеста: Маскирани стигнаха сградата на ДПС-НН
Зодиите, които ще намерят любовта по празниците
Дъщерята на Скалата потвърди връзката си с млада кечистка
Датската разузнавателна агенция разглежда САЩ като потенциален проблем за сигурността
Мадона разгорещи страстите по къса рокля
Мъж паркира Ferrari на балкона си, за да разбере, че Виена не е Дубай
С кого ще се конкурира новата суперкола на Toyota
Основните прилики между класическото Renault 5 и новото ЕV
Блокче глина може да направи чудеса при почистване на автомобила
Важна сбирка на българския бокс
Клариса Шийлдс се завръща за реванш с Франшон Круз-Дезурн на 22 февруари
Каролайн Дюбоа подписа с MVP и се завръща на ринга на 19 декември
UFC on ESPN 73 подсилва бойната карта с Кинг Грийн срещу Ланс Гибсън-младши
Нарушения на дишането по време на сън
Спорно предложение: Центърът за контрол на заболяванията в САЩ препоръчва преразглеждане на първата доза хепатит B при новородени
Селективен мутизъм: Как да се справим с мълчанието на детето
Основният рисков фактор за подагра всъщност е генетичен
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар