Шампионите на НБА от ЛА Лейкърс допуснаха още една домакинска загуба, след  като паднаха със 113:115 от Голдън Стейт, макар и да водеха с 14 точки в последната четвърт.

В деня на Мартин Лутър Кинг всичко вървеше добре за Езерняците, които дръпнаха с 19 точки още в първата четвърт и все още водеха със 106:97 в средата на последната, когато всичко се обърка.

Серия от 15:2 за Уориърс промени всичко, а в края ЛеБрон Джеймс пропусна тройка със сирената и  така шампионите допуснаха 4-о поражение в 8 домакинства, докато навън са 7-0. Те остават лидери в Лигата с баланс 11-4, но имат само победа повече пред градския съперник Клипърс.

„Започнахме да се колебаем в нападение и станахме твърде предвидими във важните моменти от мача“ обясни треньорът Франк Вогъл. Джеймс завърши с 19 точки, а Антъни Дейвис със 17 и 17 борби, но и двамата бяха 6 от 16 от игра. Денис Шрьодер водеше домакините с 25 точки.

Стеф Къри реализира 26 за победителите, от които 8 в последния период. Кели Убре добави 23, а Ерик Паскал помогна с 19 от пейката, за да може Голдън Стейт да подобри баланса си до 7-6.

Останалите резултати: Атланта – Минесота 108:97, Ню Йорк – Орландо 91:84, Портланд – Сан Антонио 104:125 (Блейзърс загубиха Си Джей Маккълъм поне за месец), Мемфис – Финикс 108:104 (5-и пореден успех за Гризлис), Бруклин – Милуоки 125:123 (Хардън 34, Дюрант 30, в последните 5 минути имаше 8 смени на водачеството), Торонто – Далас 116:93, Маями – Детройт 113:107, Чикаго – Хюстън 125:120.