И без Джими Бътлър Маями разби Чикаго със 112:91, за да си осигури сблъсък с Бостън в първия кръг на плейофите на НБА.

Това е повторение на финала на конференцията от миналата година, когато Горещите водеха с 3-0, Селтикс изравниха до 3-3, но загубиха решаващия 7-и мач у дома.

Маями елиминира Биковете за втори пореден сезон на този етап, но вероятно ще бъде без лидера си Джими Бътлър, който е с контузия в коляното от сблъсъка с Филаделфия.

Домакините стартираха отлично с 34:17 след първата четвърт, а след като разликата малко падна, в последните минути на третия период окончателно решиха всичко, откъсвайки се с 22 точки преди решаващата част.

Тайлър Хироу поведе победителите с 24 точки, 10 борби и 9 асистенции, а Хайме Хакес, който игра вместо Бътлър, добави 21 точки. 16 от пейката вкара Кевин Лав.

За Чикаго ДеМар ДеРозън реализира 22, но героят срещу Атланта Коби Уайт остана само с 13 и бе ограничен от Кейлъб Мартин, като по този начин сезонът за Биковете завърши безславно.