Бостън Селтикс стана първият тим от Източната конференция, който се класира за втория кръг на плейофите.

Детелините сразиха Маями със 118:84 и затвориха серията с 4-1 успеха, като сега чакат победителя от сблъсъка Кливланд – Орландо (3-2).

Джейлън Браун и Дерик Уайт вкараха по 25 точки за победителите, които водеха през цялото време и не оставиха шансове на съперника, играещ без топ-играчи като Джими Бътлър и Тери Розиър.

В същото време на Запад Далас размаза ЛА Клипърс със 123:93 като гост и дръпна с 3-2 успеха преди да приеме съперника си в мач №6.

Лука Дончич наниза 35 точки за тексасци, макар и да играеше с разтежение в дясното коляно, а и бе с настинка. Маверикс водеха 10 точки на почивката, а след серия от 14 поредни точки в третата част дръпнаха със 73:50, което окончателно ги постави на пътя на победата.

Домакините вкараха едва 38% от стрелбите си, като бяха едва 9 от 35 отдалеч или 25,7%. Джеймс Хардън реализира само 7 точки при 2 от 12 от игра и сега Клипърс са изправени пред отпадане.