Джейлън Брънсън отново бе страхотен, като наниза 41 точки и добави 12 асистенции, за да може Ню Йорк да победи Филаделфия със 118:115 като гост в плейофите на НБА и по този начин да затвори серията с 4-2 победи.

Никс стигат за втори пореден сезон до втория кръг, където ще се изправят срещу Индиана Пейсърс и ще подновят съперничеството от времената на Патрик Юинг и Реджи Милър.

Мачът във Филаделфия бе луд, защото Ню Йорк дръпна с 33:11 2 минути и половина преди края на първата част след отлична стрелба. Домакините обаче се окопитиха и със серия от 11:0 намалиха пасива си до 22:36 в края на периода.

Бъди Хийлд, който бе с 2 точки в серията до момента, се развихри с няколко тройки и 17 точки до почивката и общо 20 в мача, като след 32:15 Сиксърс поведоха с 3 на почивката, макар че Тайрис Макси играеше много слабо.

В третия период Фили се откъсна с 10 при 71:61, но Никс навакса и последната част започна при равенство – 83:83. В нея Брънсън наниза 2 поредни тройки за 101:95, а след това тимът му поведе със 109:101 по-малко от 2 минути и половина преди края.

Домакините обаче се вдигнаха и стигнаха до равенството при 111:111 34 секунди до сирената. В ответното нападение Джош Харт остана сам и наниза тройка за Никс, след  което гостите не трепнаха от наказателната линия, а Сиксърс така и не стигна до добра възможност да изравни с изстрел от дистанция.

Донте ДиВинченцо помогна с 23 точки за победителите, О Джи Ануноби добави 19, а Харт отново показа невероятно сърце, за да приключи с 16 точки, 14 борби и 7 асистенции. За домакините Джоел Ембийд наниза 39, но Макси остана едва със 17, като 12 от тях вкара в последната четвърт.