Донован Мичъл наниза 50 точки, но и те не стигнаха за победа в плейофите на НБА. Орландо показа отлична отборна игра, за да победи Кливланд със 103:96 и да доведе нещата до 3-3 в серията. Решаващият мач №7 е утре вечер в Охайо.

Паоло Банкеро поведе Меджик с 27 точки, Франц Вагнер вкара 26, а Джейлън Съгс добави 22, от които 6 тройки за домакините, които изоставаха с 9 точки в третата четвърт, но направиха обрат.

Мичъл вкара всичките 18 точки за отбора си в последния период, в който не получи никаква подкрепа. Всичко се реши в последните 4 минути. При 89:89 Банкеро наниза тройка, а след като Уендел Картър блокира Мичъл, лидерът на домакините добави още 2 точки. Мичъл вкара, но Коул Антъни направи добавка. След пропуск на Донован Банкеро реализира два наказателни за 98:91 и това се оказа решаващо.

В същото време на Запад Далас победи ЛА Клипърс със 114:101 и спечели серията с 4-2, като ще се изправи срещу Оклахома Сити в следващия етап. Кауай Ленърд отново не игра за гостите.

Кайри Ървинг вкара 28 от своите 30 точки след почивката, а Лука Дончич се отчете с 28 и 13 асистенции. Тексасци се откъснаха в третата част, която спечелиха с 35:20, а след това в последния период разликата мина 20 точки.

Калифорнийци стреляха 41,5% от игра, като бяха само 8 от 31 от тройката за 26%. Лидерите им Пол Джордж и Джеймс Хардън отново не бяха на ниво. Първият стреля 6 от 18 за 18 точки и 11 борби, а Брадата бе едва 5 от 16 и завърши с 16 точки.