Водачката в световната ранглиста по тенис Симона Халеп (Румъния) загуби в първия кръг на Откритото първенство на САЩ за втора поредна година.

Халеп претърпя поражение от естонката Кая Канепи с 2:6, 4:6 за 75 минути и стана първата номер 1 в света, която отпада на старта на "Флашинг Медоус" в професионалната ера.

Опитната 33-годишна Канепи, миналогодишна четвъртфинталистка в Ню Йорк, игра много агресивно и записа 26 печеливши удари срещу едва 9 на съперничката й.

Естонката взе пет от първите шест гейма по пътя си към успеха в първия сет. Във втората част шампионката от "Ролан Гарос" Халеп навакса два пробива пасив и изоставане от 0:3 и успя да изравни при 4:4. Веднага след това Канепи отново реализира брейк и след това затвори мача при собствен сервис.

"Много съм щастлива. Вчера си помислих, че искам отново да постигна нещо голямо тук. Ключът към победата беше да бъда агресивна. Получи се", заяви след двубоя Канепи, която във втория кръг ще срещне швейцарката Джил Тайхман, спечелила с 6:3, 6:0 срещу Далила Якупович (Словения).

Въпреки разочароващото поражение, Халеп ще остане номер 1 в световната ранглиста и след края на Откритото първенство на САЩ.