Ема Радукану допусна поражение в четвъртфиналите на тенис турнира Трансилвания Оупън, след като загуби тежко от Марта Костюк с 2-6, 1-6 за точно час игра.

Британката, която изненада света с триумфа си на Ю Ес Оупън, изигра много посредствен мач и спечели едва три гейма срещу украинската си съперничка.

18-годишната тийнеджърка стартира с пробив изоставане, като загуби подаването си още четири пъти до края на срещата, а на свой ред не успя да пробие нито веднъж сервиса на Костюк. Радукану не направи нито един ас, но за сметка на това завърши с цели седем двойни грешки.

Тя спечели малко над 50% от точките на първи сервис. От своя страна, Костюк трябваше да се отразява една точка за пробив и се справи подобаващо. Така, Радукану се размина с мач срещу номер 1 в схемата и представителка на домакините Симона Халеп в полуфиналите на надпреварата.

В другия полуфинал съпернички са Ребека Петерсон и намиращата се в отлична форма Анет Контавейт.