Цинуън Джън и Арина Сабаленка ще се изправят една срещу друга във финала на Откритото първенство на Австралия по тенис при жените. Спорът за титлата е в събота, 27 януари, от 10:30 часа българско време.
Сабаленка е действаща шампионка в Мелбърн и ще се опита да вдигне втора поредна корона от надпреварата. До момента втората в световната ранглиста беларускиня се представя на много високо ниво, като няма загубен сет до момента, печелейки последователно срещу Ела Зайдел, Бренда Фрухвиртова, Леся Цуренко, Аманда Анисимова, Барбора Крейчикова и носителката на трофея от Ю Ес Оупън Коко Гоф. Сабаленка ще се опита да стане първата тенисистка, която защитава титлата си от турнира след сънародничката си Виктория Азаренка, която го стори през 2013 във финала с Ли На от Китай.
Пътят за 12-та поставена в схемата Джън бе по-труден, като китайката, играеща на първия си финал в турнирите от Големия шлем, се нуждаеше от три сета, за да спечели срещу сънародничката си Яфан Уан и Анна Калинская, а на полуфиналите срази преминалата през квалификациите Даяна Ястремска с 6-4, 6-4. Джън ще се опита да повтори постижението на На от Аустрелиън Оупън 2014, превръщайки се във втората китайка с титла от Шлема.
Джън и Сабаленка имат един единствен официален мач помежду им – той бе сравнително скоро, на четвъртфиналите на Ю Ес Оупън, когато представителката на Беларус постигна категоричен успех с 6-1, 6-4.
Победителката в съботния финал ще си тръгне с чек за над 2 110 000 щатски долара, а подгласничката с малко над 1 150 000. /БГНЕС








Драма и победа: България пречупи Канада в Лигата на нациите
Трети ден в неизвестност: Полицията издирва 17-годишната Никол от София
Първи протест срещу кабинета "Радев": "Оставка" (СНИМКИ)
Заслужавахме ли атомната бомба: Публикуват изгубените мемоари на оцелял от Хирошима
Не засаждайте тези растения в двора си
ООН: Близо 7 милион души са засегнати от трусовете във Венецуела
Протест в София против кабинета "Радев": "Оставка“, "Тук не е Москва" СНИМКИ
Fiat 500 Coupe Zagato: Уникатът, който изпревари времето си
Toyota превръща „стария“ RAV4 в офроудър
Citroën превърна C3 Aircross в подводница на колела
Изненада: Ford оглави класация за качество
Рико Верховен поиска реванш с Усик: Време е за последния танц
Еди Хърн: Започва нова ера в тежка категория
Световната купа „Варна“ 2026 събира 437 млади каратеки от 25 държави на 7 юли
Не взимайте решения в жегата, ще сгрешите!
Младите ги е страх да пораснат, все повече
Знаете ли това за човешкия мозък?
Рубеола – ваксинацията остава най-добрата защита
Коментари
Напиши коментар12:47 | 24 апр 2024 г.
Напиши коментар