Царско село спечели минимално с 1:0 гостуването си на Ботев Враца от 26-ия кръг на efbet Лига. В герой за столичани се превърна дебютантът Тома Ушагелов, който реализира при първото си докосване до топката.

Голът падна в 90-ата минута и донесе първия успех на "царете" под ръководството на Любослав Пенев.

Софиянци се опитаха да застрашат вратата съперника още в началото, но Уесли Ната би в аут. Ботев пък отвърна с неточен шут на Джони Пласид.

Четвърт час след началото Румен Гьонов пробва удар с глава, който обаче беше слаб и неточен. После Илия Миланов се размина с гола.

В средата на първата част Симеон Мечев шутира извън пеналта, но топката се отби в горната греда, след което се удари в главата на Красимир Костов и излезе в корнер.

Ботев претендираше за игра с ръка в наказателното поле половин час след началния съдийски сигнал, но реферът не наду свирката.

След паузата Даниел Генов отправи силен шут, но Джони Пласид успя да се справи.

Към края Будинов направи пропуск за гостите. Даниел Генов пък не можа да донесе победата на Ботев, след като остана сам срещу Пласид.

В самия край дойде и звездният миг на 18-годишния Тома Ушагелов. Младокът се разписа след отлично центриране на Мирослав Будинов от аутлинията при първия си контакт с топката.

Ботев Враца - Царско село 0:1

0:1 Ушагелов - 90'

Ботев Враца: 33. Красимир Костов, 24. Алассане Н Диайе, 4. Ангел Лясков, 11. Андреас Васев, 30. Валери Домовчийски, 37. Венцислав Керчев, 18. Илия Миланов, 5.Петко Ганев, 10. Петър Атанасов, 88. Том, 7. Чавдар Ивайлов

Царско село: 30. Джони Пласид, 4. Ивайло Марков, 2. Леонардо Фиораванти, 3. Мартин Кавдански, 21. Румен Гьонов, 6. Антонио Георгиев, 17. Реян Даскалов, 8. Уесли Ната, 7. Симеон Мечев, 91. Мирослав Будинов, 10. Георги Минчев