Славия и Царско село не успяха да се победят и завършиха 0:0 в мач от 2-ия кръг на Еfbet Лига, като гостите трябва да съжаляват повече за равенството.

Така и двата отбора останаха без загуба, но Белите имат 4 точки след победата си над Левски в първия кръг, а техният съперник е с 2 след още едно нулево равенство, както и на старта на шампионата срещу Черно море.

Двубоят на стадиона в Овча Купел не предложи чак толкова много ситуации, но и двата състава имаха положения, от които можеха да спечелят. Повечето дори бяха за Царете, които мога да съжаляват, че не победиха. Много силно игра вратаря на домакините Светослав Вуцов.

Дори по-добрите ситуации бяха на сметката на Царско село, но тимът не показа достатъчна прецизност в предни позиции. Ален Стеванович пропусна добра ситуация преди почивката, а и Васил Шопов не успя да преодолее Вуцов.

Малко след началото на второто полувреме гредата спаси Славия, след като Александров стреля мощно, но нямаше късмет. Ради Кирилов пропусна за домакините в 61-ата минута, а в края Лукас Диас не успя да преодолее Вуцов и така двата състава поделиха точките.

Славия – Царско село    0:0

Славия: Вуцов, Томбак, Виячки, Христов, Соарес, Макрилос (77 Тасевски), Вълчев, Тасев (54 Дост), Стоев, Кирилов, Кръстев (66 Сораков)
Царско Село: Георгиев, Бандаловски, Василев, Александров, Нганиони, Балтанов, Попадийн, Шопов (78 Лукас Диас), Бакалов (83 Атанасов), Стеванович, Мезу (83 Ангелов)