Локомотив (Пловдив) победи с 1:0 при гостуването си на Ботев (Враца) в мач от 4-ия кръг на efbet Лига. Единственото попадение в локвите на стадион "Христо Ботев" бе дело на Бирсент Карагерен в 71-ата минута.

Мачът започна при буря и проливен дъжд. Още в 10-ата минута домакините останаха с човек по-малко, след като Венцислав Христов си изкара глупав червен картон за удар с лакът без топка срещу Райън Бидунга.

Няколко минути по-късно се осъществи истинско меле в наказателното поле на врачани. Карагарен и Илиев от 2-3 метра на няколко пъти пробваха да добутата топката във вратата, но стражът на домакините блокира всичките опити.

В 71-ата минута при едно полувисоко центриране отдясно защитата на Ботев не се справи и топката попадна у Карагарен, който с майсторски удар в близкия ъгъл на Костов.

С успеха Локо излезе на второ място във временното класиране, докато врачани останаха на 9-та позиция.