Легендата на Левски Емил Спасов коментира пред Sportlive.bg грозните сцени на стадион „Българска армия“ в понеделник вечерта по време на сблъсъка между ЦСКА и ЦСКА 1948. Припомняме, че феновете на армейците замеряха със седалки, бутилки с минерална вода и други предмети делегацията на гостите.
Сред нападнатите при инцидента бяха и легендите на „червените“ Радослав Здравков, Валентин Илиев и Методи Деянов, които са част от ЦСКА 1948. Под ударите на бясната агитка попаднаха и други членове на ръководството на гостуващия тим.
„ Изключително срамно! Аз не мога да си представя, че нормален фен ще хвърля по легенди на клуба седалки, шишета с вода и не знам още какво. Просто не мога да го асимилирам. На трибуната седяха легенди на този клуб, които са дали живота си за него. За мен такова отношение е неприемливо. Това е страшно обидно и грозно.
Аз лично щях да се чувствам страшно унизен, ако бях на мястото на Любо Пенев, Ради Здравков и другите, които бяха там горе. Просто нямам думи.
Това неуважение към личностите в България ни доведе до просешка тояга! Заради тази простотия на българина държавата ни е на това ниво. Защото ние нямаме уважение към нито една от ценностите, както и към хората дали нещо за тази държава, в случая отбор.
Пак ще кажа нямам думи за такова безобразие. Не искам да говоря, защото познавам всичките. Ради Здравков беше при мен миналата седмица и си говорихме. Нали аз работя във футболния съюз и се занимавам с ветераните. Той си отговаря за тях. С Любо Пенев ритаме заедно. Независимо, че сме от различни отбори се уважаваме много. Действително ми е много тежко, защото тези хора са дали не само нещо за ЦСКА, но и за великия български футбол в миналото.
Това нещо е трагично! Няма такава държава и такива фенове! Няма, сигурен съм в това. Да не уважават собствените си футболисти. През години са им викали от „Осанна“ до „Разпни го“. Каквото и да кажа, не е достатъчно.
Говорихме си и с колеги във футболния съюз. Някои от тях са привърженици на ЦСКА. Те са възмутени до дъното на душата си от феновете и грозотиите, които се получиха вчера. Наистина много жалко“, сподели пред Sportlive.bg Емил Спасов.








Тежка катастрофа в София: Кола се преобърна, има пострадала жена
Обвиняемият за катастрофата с две жертви край Мездра остава в ареста
Световната купа "Варна" 2026 събира 437 млади каратеки от 25 държави на 7 юли
Мартин, създал "Черна писта":ТИР-овете участват в 42% от смъртните случаи на пътя
Световната купа "Варна" 2026 събира 437 млади каратеки от 25 държави на 7 юли
Жълт код за опасно горещо време е обявен за утре в 14 области
Съдът остави в ареста обвиненият за катастрофата със загиналите деца край Мездра
Хари Стайлс се задави с вода и падна на сцената ВИДЕО
Fiat 500 Coupe Zagato: Уникатът, който изпревари времето си
Toyota превръща „стария“ RAV4 в офроудър
Citroën превърна C3 Aircross в подводница на колела
Изненада: Ford оглави класация за качество
Световната купа „Варна“ 2026 събира 437 млади каратеки от 25 държави на 7 юли
Виктор Скерлев спечели бронз в Китай
Фурор за България на Балканското първенство по олимпийско таекуондо
Отложиха реванша между Флойд Мейуедър и Мани Пакиао
Не взимайте решения в жегата, ще сгрешите!
Младите ги е страх да пораснат, все повече
Знаете ли това за човешкия мозък?
Рубеола – ваксинацията остава най-добрата защита
Коментари
Напиши коментар12:29 | 24 апр 2024 г.
10:40 | 1 сеп 2022 г.
08:44 | 1 сеп 2022 г.
08:27 | 1 сеп 2022 г.
07:03 | 1 сеп 2022 г.
00:35 | 1 сеп 2022 г.
21:51 | 31 авг 2022 г.
20:21 | 31 авг 2022 г.
20:20 | 31 авг 2022 г.
20:07 | 31 авг 2022 г.
Напиши коментар