Черно море тресна ЦСКА с 1:0 на стадион "Тича" във Вана в дербито от 22-ия кръг на Първа лига. Единственото попадение в мача заби Живко Атанасов в 88-ата минута.

С този успех "моряците" дръпнаха на върха в класирането с три точки пред "армейците" и Лудогорец, но разградчани са с два мача по-малко.

Двубоят се игра пред пълен стадион и невероятна атмосфера по трибуните.

Трябва да се отбележи, че след 72-ата минута гостите играха в намален състав, след като директен червен картон получи Каранга. В 84-ата пък от игра бе изгонен и Сула от състава на домакините.

Двата отбора изиграха не особено впечатляващо първо полувреме, в което чистите голови положения почти липсваха.

Първата сериозна ситуация в мача бе за домакините, когато Мишаел Алвес центрира отдясно към Исмаил Иса в наказателното поле на гостите, но нападателят бе изпреварен от вратаря Густаво Бусато.

В 15-ата минута Джонатан Линдсет изведе в чудесна позиция Фернандо Каранга, който със страхотен шут по диагонал вкара гол, който обаче не беше зачетен заради засада на нападателя на „червените“.

След половин час Пабло Гарсия стреля опасно от пряк свободен удар по диагонал отдясно, но топката попадна в ръцете на вратаря на ЦСКА Густаво Бусато. В 45+1 минута Даниел Мартин опита нещо средно между удар и центриране, а вратарят Густаво Бусато успя да избие топката в корнер.

В началото на второто полувреме домакините организираха опасна контраатака, при която топката достигна до Васил Панайотов, който стреля по диагонал отдясно, но слабо и вратарят Густаво Бусато улови топката.

След час игра Васил Панайотов центрира в наказателното поле на столичани, където Андреяс Калкан стреля от воле, но неточно.

В 71-ата минута Фернандо Каранга от ЦСКА първоначално получи втори жълт и съответно червен картон за нарушение срещу Васил Панайотов, но след консултации с ВАР той получи директен червен картон.

В 83-ата минута и Черно море остана с 10 души на терена, след като Мазир Сула получи втори жълт и съответно червен картон. Три минути по-късно Джонатан Линдсет бе изведен в добра позиция, но стреля неточно.

В 87-ата минута вратарят на гостите Густаво Бусато спаси удари на Атанас Илиев и Мишаел Алвес. Секунди по-късно, след центриране от корнер Атанас Илиев отклони топката към Живко Атанасов, който от 2-3 метра с глава вкара победния гол за домакините.

Черно море – ЦСКА 1:0

Голмайстор: Живко Атанасов (88-ма мин.);

Черно море: Иван Дюлгеров, Живко Атанасов, Влатко Дробаров, Цветомир Панов, Виктор Попов, Мишаел Алвес (89-, Васил Панайотов (90+6 мин. Берк Бейхан), Пабло Гарсия, Даниел Мартин (46-ата мин. Андреяс Калкан), Мазир Сула, Исмаил Иса (81-ва мин. Атанас Илиев);

ЦСКА: Густаво Бусато, Иван Турицов, Тибо Вион, Християн Петров, Юрген Матей, Амос Юга, Марселино Кареазо (68-ма мин. Улаус Скаршем), Джонатан Линдсет, Тобиас Хайнц (89-ата мин. Станислав Шопов), Матиас Фаетон (62-ра мин. Данило Асприля), Фернандо Каранга;