Бившият защитнитник и изпълнителен директор на ЦСКА – Георги Илиев – Майкъла, даде обширно интервю пред Gol.bg. В него бизнесменът коментира процесите в клуба след смяната на властта, назначаването на новия треньор Томислав Стипич, лятната подготовка и закъсняващата селекция.
Ето какво обяви Илиев във втората част от изказването си пред медията ни:
- Г-н Илиев, каква според Вас трябва да бъде реалната цел на ЦСКА през новия сезон с оглед на цялостната ситуация в клуба?
- Нищо друго освен шампионската титла, както и построяване на стадиона?
- Всяка година се започва с амбиции за титлата, но постижима ли тя е най-накрая?
- И двете неща са постижими. Ако не са, значи ЦСКА отново си е в това ниво, в което бяхме около 9 години.
- Какви положителни промени в клуба забелязвате след смяната на властта?
- Засега единствената е, че стадионът се руши правилно и фирмата работи добре. Второто е, че изпълнителните директори трябва да си поемат отговорността. При всяко решение да обявяват, че то е по тяхна инициатива.
За школата на клуба специално трябваше да се действа преди 4-5 години. Сега вече е късно. Децата обикалят по селата, но вината не е на това ръководство, а на ръководството на Гриша Ганчев. Подари на Общината 50 декара.
- Оптимист ли сте за бъдещето на ЦСКА и за постепенното завръщане на отбора отново на върха с оглед на тоталната хегемония на Лудогорец?
- Собственикът на ЦСКА е много сериозен. Говори се, че е Валтер Папазки, който обаче досега никога не е излязъл да обяви, че той е във въпросния фонд и той е негов. Папазки си е много сериозен бизнесмен, много сериозен ръководител. Необходимо му е време, за да вкара нещата в ред. Трябва да му се даде шанс, но лошото е, че в ЦСКА не се чака. Не биеш ли, веднага започват тежки времена за ръководството.
А сега нямаме стадион. ЦСКА е преименуван. Стадионът е бутнат, детско-юношеската школа е унищожена. Валтер Папазки идва в един много тежък момент. Унищожени са 3 школи на ЦСКА, ако мога така да се изразя. Навсякъде се подиграват заради преименуването на ЦСКА. Той трябва да обира всички тези негативни неща, което не е коректно и почтено поне за мен.
Аз бих дал една препоръка към изпълнителните директори да поемат своята отговорност за всяко едно решение. Не казвам, че решенията им са лоши, но е нужно да застават зад думите си. Но все пак те не са виновни, защото са им необходими и пари.
Много е важно да имаш бюджет. Никъде засега не го виждам. С какви пари разполага ЦСКА? С какви средства разполагат тези изпълнителни директори и треньорът, за да могат да правят трансфери ? Говоря за сериозни трансфери.
Нека да уточним една разлика. Лудогорец купува футболисти с пари, а ЦСКА взима футболисти без пари – само за една заплата и комисионната на агентите. Докато ЦСКА не започне да купува футболисти, ще е така.
Вече минаха 2-3 месеца, а поне засега това не се забелязва. Искам да видя играч купен с пари, защото той ти прави разлика. Да взимаме футболисти, които ги съживяваме, не е сериозно за ЦСКА. Досега политиката на клуба през последните 8-9 години беше подобна. Не сме купили един играч с пари.
-Твърди се, че норвежците са купени…
- Това бяха единствените, но сигурно ще бъдат продадени.
Нека да започне първенството и да видим как ще тръгне ЦСКА. Лудогорец обаче отново ни показва как се работи. Направиха няколко качествени трансфера с купени футболисти.
- Ботев Пловдив сякаш също осъществи солидни трансфери.
- Да, и те направиха интересни трансфери, и то с купени футболисти. Играха добре през миналия сезон и взеха Купата на България. Собственикът им дава пари. Осъществиха и изходящи трансфери на добри футболисти. Надявам се, че ЦСКА ще бъде най-добрият конкурент на Лудогорец, но отново с около 10 точки разлика.
Автор: ИЛИЯН РАДКОВ, Gol.bg
ВИЖТЕ ОЩЕ: Майкъла с призив за Стипич пред Gol.bg и коментар за изпуснат играч: Той не е решаваща фигура







Обедна емисия
Влизат в сила новите правила за опаковките в ЕС - какво се променя
Италианка пострада сериозно, повлечена от реактивната струя на самолет на остров Скиатос
ДСБ искат изслушване на Демерджиев и ДАНС за взрива в "ЕМКО"
Как да лекуваме болките в кръста и врата?
Какви са причините за експлозията във военния завод край Трявна?
Ford готви Mustang с 4 врати
Какво се случи с Volkswagen Beetle от корицата на Abbey Road?
Забравеният дизайнер - Реймънд Лоуи и неговите уникални бутикови модели
Китайски SUV се запали на зарядна станция
От екипа на Усик отговориха на критиките преди битката Джошуа – Фюри
Тайсън Фюри срещу Антъни Джошуа в Ню Йорк: Ясни са датата и арената
Мениджърът на Джоузеф Паркър разкри какво предстои за бившия шампион
Джилиън Робъртсън преди UFC 330: Искам Дърн да ми е ядосана
Дехидратация в детска възраст – една от най-големите опасности в летните месеци
FDA лицензира първата лиофилизирана кръвна плазма за употреба в САЩ
Безплатни прегледи за рак на гърдата в Разлог
Пациентски организации оспорват прехвърлянето на регионалните картотеки на медицинска експертиза да преминат от РЗИ към НЕЛК
Коментари
Напиши коментар14:26 | 30 юни 2024 г.
11:44 | 30 юни 2024 г.
11:35 | 30 юни 2024 г.
10:57 | 29 юни 2024 г.
10:56 | 29 юни 2024 г.
10:03 | 29 юни 2024 г.
21:30 | 28 юни 2024 г.
20:03 | 28 юни 2024 г.
14:11 | 28 юни 2024 г.
11:03 | 28 юни 2024 г.
Напиши коментар